Stadion Miejski w Zdzieszowicach i klub Ruch Zdzieszowice

Piłka nożna, niezależnie od tego, z którą ligą ma się do czynienia, zawsze budzi ogromne emocje. Tak, przyjemnie ogląda się pierwszą ligę, ale również w tych niższych dzieje się dużo i z przyjemnością ogląda się wszystkie rozgrywki. Część z takich rozgrywek ma miejsce na stadionie miejskim w Zdzieszowicach.

Wielofunkcyjny stadion

Stadion miejski w Zdzieszowicach to wielofunkcyjny obiekt, który jest siedzibą klubu Ruch Zdzieszowice. Jest to klub piłkarski, który występuje w IV lidze opolskiej. Cały obiekt może pomieścić aż 3000 widzów. Jego dokładny adres to Rozwadzka 47-330, Parkowa, 47-330 Zdzieszowice.

Podłoże to zwykła murawa, jednak nie jest ona podgrzewana. Dookoła znajduje się murawa. Jeżeli chodzi o widzów, to na obiekcie znajduje się tysiąc miejsc siedzących, z czego 300 znajduje się pod zadaszeniem.

Polski klub piłkarski ze Zdzieszowic

Mieszkańcy tego regionu doskonale kojarzą polski klub piłkarski z tego regionu, który powstał w 1946 roku. Jakie są najważniejsze sukcesy tej drużyny? Oto ich lista:

  • 1/8 finału Pucharu Polski 2017/2018: Ruch Zdzieszowice 0:4 Legia Warszawa,
  • 5. miejsce w II lidze – 2011/12 – grupa zachodnia,
  • 1/4 finału Pucharu Polski 2011/2012: Ruch Zdzieszowice 1:4 Ruch Chorzów.

W klubie grało już wielu zawodników. Wśród osób, jakie występowały w barwach tej drużyny piłkarskiej można wymienić: Patryka Sochackiego, Filipa Żurawskiego, Arkadiusza Fessera, Sebastiana Polaka, Dawida Kubicza, Michała Bachora, Konrada Kostrzyckiego, Daniela Nowaka. Sebastiana Weremko, Dawida Kiilińskiego, Mateusza Pałacha, Jarosława Wieczorka, Łukasza Damrata, Karola Wanata, Denisa Sotora, Dariusza Zapotocznego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Jakuba Czajkowskiego, Bartosza Zychowicza, Dawida Rudnika, Krzysztofa Wernera, Dawida Czaplińskiego.

Osoby, które mieszkają w tym regionie cieszą się z tego, że mogą pochwalić się własną drużyną piłkarską. Może nie dojdzie ona do wielkich rozgrywek w pierwszej lidzie, ale zawsze będzie można dzięki nim liczyć na wielkie emocje piłkarskie.