Ruch Zdzieszowice remisuje wygrany mecz

Ruch Zdzieszowice to drużyna, która znajduje się na odległym zapleczu rozgrywek na piłkarskiej mapie Polski. Kibice tego zespołu mogą być jednak zadowoleni z postawy swoich ulubieńców, którzy obecnie grają w czwartej lidze w grupie opolskiej. Drużyna Ruchu jest liderem tabeli, gdzie po piętnastu rozegranych meczach zdobyli oni trzydzieści siedem punktów, wygrywając aż dwanaście spotkań, przegrywając zaledwie dwukrotnie.

Aktualna sytuacja ligowa klubu Ruch Zdzieszowice 

Pierwszy raz miał miejsce w ramach siódmej kolejki ligowej, kiedy to w spotkaniu wyjazdowym musieli uznać wyższość zespołu Małapanew Ozimek przegrywając 1:3. Drugi raz miał miejsce na własnym boisku w ramach dwunastej kolejki ligowej, kiedy to ich przeciwnikiem był drugi w ligowej tabeli zespół LZS Starowice Dolne, z którym ostatecznie przegrali 1:3. Nad drugim zespołem w tabeli mają trzy punkty przewagi, a należy pamiętać że do wyższej klasy rozgrywkowej awans uzyskuje tylko ta drużyna, która na zakończenie rozgrywek zajmuje pierwsze miejsce.       

Ruch Zdzieszowice remisuje wygrany mecz

Do nietypowej sytuacji miało miejsce w ośmej kolejce ligowej, kiedy to Ruch mierzył się z ostatnim w tabeli zespołem Start Jełowa. Po pierwszej połowie spotkania Ruch pewnie prowadził w tym spotkaniu 3-0. Drużyna z miasta Jełowa pokazała jedna charakter i udowodniła, że każdy zespół w tej lidze musi się z nią liczyć. Po bardzo zaciętym spotkaniu ostatecznie w tym meczu padł wynik 3-3, z czego na pewno nie była zadowolona żadna ze stron w tym pojedynku. W końcu Ruch nie powiększył swojej ligowej przewagi nad drugim w tabeli zespołem LZS Starowice Dolne, który prawdopodobnie będzie najwiekszym przeciwnikiem drużyny ze Zdzieszowic w walce o awans. 

Start Jełowa jest absolutnym outsiderem w ligowej tabeli, zajmując ostatnie 16 miejsce, mając na swoim koncie zaledwie osiem punktów po piętnastu rozegranych meczach, z czego tylko jedno zwycięstwo i to aż 6-0, w spotkaniu wyjazdowym w ramach siódmej kolejce ligowej przeciwko przedostatniej w tabeli drużynie Polonia Głubczyce, która ma na swoim koncie tylko dziesięć punktów. Dziesięć punktów w tabeli ma również czternasty w tabeli zespół Unia Krapkowice