Historia Klubu Ruch Zdzieszowice

Jak oficjalnie wiadomo, historia Klubu Ruch Zdzieszowice sięga już roku 1946. Jest to polski ruch piłkarski, który znajduje się w miejscowości leżącej w województwie opolskim. Jego barwy mają kolor pomarańczowo – czerwony. Na obecną chwilę, jest on obecny w rozgrywkach w lidze IV grupy opolskiej. Pełna nazwa klubu to Miejski Klub Sportowy Ruch Zdzieszowice. Jednak warto tutaj zaznaczyć, iż nazwy te ulegały zmianie na przestrzeni lat.

  • 1946 –  I Robotniczy KS Anna Zdzieszowice
  •  Unia Zdzieszowice 
  •  1965 – Hutniczy KS Ruch Zdzieszowice 
  •  Miejski Klub Sportowy MKS Ruch Zdzieszowice. 

Poza tym, warto tu zaznaczyć, iż ruch ten odnosił też liczne sukcesy, które miały miejsce w latach 2011 – 2018. Były to 1/4 finału Pucharu Polski, 5 miejsce w drugiej lidze i 1/8 finału Pucharu Polski. Klub Ruch Zdzieszowice może także pochwalić się godną uwagi kadrą. Można do niej zaliczyć obrońców, bramkarzy, pomocników bądź napastników. Wśród nazwisk piłkarzy pojawiają się między innymi : Arkadiusz Fesser, Oskar Kubik, Patryk Suchacki, Filip Żurawski, Michał Bachor, Konrad Kostrzycki, Daniel Nowak, Dawid Kiliński, Jarosław Wieczorek, Dawid Czapliński i inne. 

Mecz o Puchar Polski

Największym sukcesem w całej historii Klubu jest wspomniany już wcześniej w tym tekście mecz o Puchar Polski finału 1/4. Odbył się on w roku 2011. W owym meczu Klub Ruch Zdzieszowice pokonał MKS Kluczbork 1 : 0 (0:0), co dało mu możliwość zakwalikowania się do ćwierćfinału.  W 85 minucie rozgrywek nastąpił moment, który zadecydował o rozstrzygnięciu meczu. Awans klubowi został zapewniony przez Tomasza Kasprzyka ; to on właśnie dokonał strzału, który sprawił, iż klub odniósł sukces. Piłkę otrzymał przed samym polem karnym. Jednakże spotkanie to stało się okazją do znaczącego zapisania się na kartach historii dla obydwu drużyn – zwycięskiej i przegranej. Przez wiele lat bowiem żadnemu zespołowi z województwa opolskiego nie udało się awansować do ćwierćfinału. 

 Jak widać, historia Klubu Ruch Zdzieszowice ma już 76 lat ; w przeciągu tego okresu udało mu się osiągnąć dosyć znaczące zwycięstwa w dziedzinie sportu, jaką jest piłka nożna.