PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

ZWYCIĘSTWO NA POŻEGNANIE !
Cienia wątpliwości kto jest lepszy, nie pozostawił nasz zespół swoim dzisiejszym rywalom. Na zakończenie piłkarskiego roku przy Rozwadzkiej, zespół Ruchu pewnie 2:0 ograł Nielbę Wągrowiec. Znakomity powrót po dłuższym rozbracie z I zespołem zanotował Rogowski, który "napoczął" rywala trafiając do siatki w 23 min, drugiego gola dołożył Kasprzyk, który zanotował również asystę przy pierwszym golu.
Skomentuj na Forum

RUCH ZDZIESZOWICE - NIELBA WĄGROWIEC 2:0

Bramki: Rogowski 23, Kasprzyk 62.

Ruch: Feć - Dyczek, Drąg, Sobota, Cieślak - Kiliński, Ł.Damrat, Kapłon (81'Bella), Rogowski (65'Giesa) - T.Damrat (90'Nowosielski), Kasprzyk (90'Polak).

Nielba: 27. Wosicki - 18. Królak, 16. Kotarski, 3. Tomczak (14. Sarbinowski '29'), 2. Mikołajczak, 4. Figaszewski, 13. Gryszczyński (5. Modlibowski '85'), 9. Pietrowski (17. Luboński '74'), 15. Klawiński, 7. Leśniewski.

Żółte kartki: Kotarski, Pietrowski, Mikołajczak (Nielba).

Czerwone kartki: Giesa (Ruch) - Kotarski (Nielba).

Sobotni mecz mógł, a tak naprawdę powinien, zacząć się od mocnego uderzenia gospodarzy. Nie minęła nawet minuta gry, a w znakomitej sytuacji na 6 metrze znalazł się Rogowski, który otrzymał świetne podanie od szarżującego lewą stroną Kilińskiego. Marcin trafił jednak w nogi ofiarnie interweniującego golkipera przyjezdnych. Nasi poszli jednak za ciosem, czego efektem są sytuacje po rzutach rożnych z 3 i 4 min. Najpierw po krótkim rozegraniu z Rogowskim groźnie strzelał Kapłon, a chwilę później bezpośrednio z rzutu rożnego Wosickiego zaskoczyć próbował Rogowski. Z minuty na minutę rośnie przewaga Ruchu. W 8 min po strzale z ostrego kąta Kilińskiego, słupek ratuje gości przed utratą bramki.

Chwilę później ponownie próbował Rogowski, który uderzeniem z pierwszej piłki postraszył bramkarza gości. Po upływie kwadransa gra się wyrównała a w 17 min swoją sytuację mieli też goście. Do piłki wybitej przez naszych defensorów dopadł Królak, jednak jego strzał z 16 metrów, był daleki od ideału. Nasi odpowiadają dwie minuty później, strzałem z 30 metrów Łukasza Damrata. W tej sytuacji golkiper przyjezdnych jest na posterunku. Akcję meczu mogliśmy oglądać w 23 min, kiedy Kasprzyk jak chorągiewki mijał kolejnych rywali, a w końcowej fazie znakomitym, prostopadłym podaniem obsłużył Rogowskiego, który nie miał problemów z pokonaniem Wosickiego 1:0!

W 33 min ponownie w roli głównej wystąpił dawno nie widziany w I zespole, Marcin Rogowski. Strzał Marcina z ostrego kąta nie znajduje jednak światła bramki rywali. W końcówce I połowy strzału z dystansu próbuje jeszcze rozgrywający świetne zawody Kiliński, ale Wosicki nie daje się zaskoczyć (41 min).

W drugiej połowie pierwsi zaatakowali gospodarze. Prawą stroną pomknął Rogowski, zacentrował w pole karne do wbiegającego Kilińskiego, ale golkiper przeciął te podanie i ostatecznie Dawid nie dopadł do piłki (52 min). Później do roboty zabrali się przyjezdni. Najpierw groźny strzał z ostrego kąta ze sporym wysiłkiem obronił Feć (55 min). 3 min później do jeszcze większego wysiłku zmuszony został nasz golkiper, który broni w sytuacji sam na sam (58 min). Na szczęści odpowiedz Ruchu jest piorunująca. W 62 min Łukasz Damrat ładnym podaniem obsłużył Kasprzyka i chwilę później precyzyjny lob popularnego "Nakata" daje nam kolejnego gola 2:0!

Rywale nie załamują jednak rąk i próbują strzelić kontaktowego gola. Ale w bramce Ruchu napotykają na zaporę nie do przejścia. Zarówno w 68 jak i 75 min strzały graczy z Wągrowca padają łupem naszego golkipera. W 79 min Marcina wyręczyła poprzeczka, którą strzałem z dystansu ostemplował Leśniewski. Mecz obie ekipy kończyły w osłabieniu, najpierw drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Kotarski, a w doliczonym czasie gry, siły wyrównał Giesa, który po nieładnym zachowaniu zawodnika Nielby (kopnął po gwizdku piłką w Łukasza) stanął w obronie kolegi, za co otrzymał żółtą kartkę nr1, a chwilę później za słowne epitety pod adresem sędziego, żółtko nr2.