PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

PRZERWANA PASSA RUCHU !
Przetrzebiony kontuzjami i kartkami zespół Ruchu uległ dziś zdecydowanie lepszej drużynie, która bezlitośnie wykorzystała nasze błędy. Sama ambicja i determinacja nie wystarczyła na tak dobrze dysponowany zespół gospodarzy. Szczęście opuściło nas w 50 min kiedy po błędzie naszej defensywy straciliśmy gola na 1:0. Ruch próbował odpowiedzieć, ale wyraźnie nie miał dziś armat. Po drugim ciosie w 65 min, nasi już się nie podnieśli i choć walczyli do ostatnich minut to klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Świetna wyjazdowa passa za sprawą miedziowej jedenastki zostaje przerwana ...
Skomentuj na forum.

MIEDŹ LEGNICA - RUCH ZDZIESZOWICE 2:0

Bramki: Marcin Garuch 50, Tomasz Jarzębowski 65

Miedź Legnica:
Siamin - Piotrowski (83' Zieliński), Paszliński, Pilarski, Żółtowski - Kowal (80' Ochota), Jarzębowski (81' Ogórek), Spaczyński, Garuch (70' Balicki), Bzdęga - Orłowski

Ruch Zdzieszowice:
Feć - Dyczek (88' Góra), R.Jakubczak, Zmuda, (57' Ł.Damrat), Bella - Rychlewicz, Kapłon (66' Kiliński), Sobota, Giesa, Nowosielski - Buchała (84' Polak)

Mecz w Legnicy rozpoczął się od ciekawej akcji Ruchu (4 min). Piłkę w polu karnym rozegrali między sobą Rychlewicz i Buchała, ten ostatni wycofał na 16 metr do Soboty, który strzelił metr nad poprzeczką bramki Syamina.

Jak się później okazało były to miłe złego początki. Kolejne minuty upływały pod znakiem rosnącej przewagi legniczan. W 15 min mamy sporo szczęścia. Do świetnego podania na prawym skrzydle doszedł Jarzębowski, ale strzał z 16 metrów ex legionisty przechodzi obok słupka bramki strzeżonej przez Fecia.

Chwilę później strata piłki w środku pola kończy się groźnym strzałem Orłowskiego, ale i w tym przypadku futbolówka nie znajduje światła naszej bramki. Rośnie przewaga miedziowej jedenastki. Mamy 18 minutę, a postawa Fecia wyraźnie wskazuje na grę na przetrzymanie.

W 22 min groźny kontratak wyprowadzają gospodarze. Zmuda faulem powstrzymuje wychodzącego na czystą pozycję zawodnika gości, za co otrzymał ostrą reprymendę od arbitra. Minutę później wreszcie chwila wytchnienia dla defensorów Ruchu. Prawą stroną ładnie podciągnął Rychlewicz, zagrał w pole karne do Buchały, a ten kropnął z woleja. Piłka przechodzi jednak wysoko nad poprzeczką legniczan.

Gra się uspokaja. Nasi zyskują pewność siebie. Wydaje się, że powoli opanowujemy sytuację, czego potwierdzeniem jest kąśliwy strzał Buchały z 11 metrów (26 min). Miejscowi nie pozostają jednak dłużni. W 28 min strzał głową zawodnika Miedzi z 5 metrów, tylko w sobie wiadomy sposób broni Feć. Ostatni kwadrans to już zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy raz za razem nękają naszą defensywę. Ostatecznie, w dużej mierze za sprawą kiepsko wyregulowanych celowników legniczan, utrzymujemy wynik bezbramkowy do końca pierwszej odsłony.

Początek drugiej połowy nie przyniósł oczekiwanej przez kibiców ze Zdzich zmiany obrazu gry. Od pierwszych minut sunęły w kierunku naszej bramki ataki miejscowych. W 47 min po kolejnym błędzie naszych defensorów, na czystą pozycję wychodzi zawodnik Miedzi, jednak piłka po jego strzale przechodzi wysoko nad poprzeczką naszej bramki. Szczęście opuszcza nas w 50 min. Niefortunna interwencja Zmudy na 20 metrze kończy się przejęciem piłki przez gospodarzy i precyzyjnym podaniem do filigranowego Garucha, który soczystym strzałem z 11 metrów nie daje szans Feciowi 1:0.

Gospodarze próbują iść za ciosem i już chwilę później mogli dopiąć swego. Jednak strzał z 20 metrów nieznacznie mija naszą bramkę. W 55 min taktyczną zmianę przeprowadza trener Polak, który obawiając się drugiej żółtej kartki dla Zmudy, desygnuje do gry w jego miejsce Łukasza Damrata. Starszy z braci Damrat wykazuje sporą ochotę do gry, ale nie ma wsparcia i jego akcje palą na panewce. Kiedy wydawało się, że jest szansa na przejęcie inicjatywy, decydujący cios po kolejnym błędzie naszej defensywy, zadają miejscowi. Idealnym podaniem na linię 16 metra obsłużony zostaje Jarzębowski, który huknął jak z armaty nie dając szans naszemu golkiperowi 2:0.

Gospodarze zadowoleni z wyniku oddają pole naszej drużynie. W 73 min bliski uzyskania gola kontaktowego jest Buchała, ale jego strzał głową po wrzutce z wolnego Giesy, pada łupem dobrze spisującego się między słupkami legniczan Syamina.

Pomimo ambitnej gry naszego zespołu do ostatnich minut, wynik nie uległ już zmianie, co przerywa świetną passę Ruchu na wyjazdach. 13 kolejka nie była szczęśliwa dla Ruchu, co nie zmienia jednak faktu, że czołówka jest nadal w bezpośrednim kontakcie naszej drużyny.