PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

REMIS NA ROZLEWISKU ! NIEZIEMSKI FEĆ I PROFESOR DRĄG !
W katastrofalnych warunkach przyszło zespołom Stali i Ruchu rozgrywać szlagier sezonu. Na nasiąkniętej jak gąbka murawie rządził przypadek, ale wynik na szczęście już takim nie był. Od zwycięstwa nasz zespół dzieliły niespełna 4 minuty, ale i tak wszyscy byli zadowoleni, bo gdyby nie "Facet z innej planety" jakim znów momentami był Feć, to do przerwy powinno być 2:0. W drugiej odsłonie gra się wyrównała, a bramkę dla Ruchu zdobył kapitalnie dziś grający Tomek Drąg, którego wartość można poznać właśnie w takich meczach. Podsumowując, "Zdzichy" zrobiły dziś duuuży krok do awansu.

STAL BIELSKO-BIAŁA - RUCH ZDZIESZOWICE 1:1(0:0)

Bramki: 0-1 - Drąg, 70 min 1-1 - Rucki, 86 min

BKS STAL:
Rosół - Profic, Baron, Rucki, Suchowski - Rejmanowski (80.Maciejewski), Musiał (82. Góral), Wawrzyniak, Antczak, Zdolski - Witor(84. Ozimina). Trener Marek MANDLA.

Sędziował - Szymon Skowroński (Tychy).
Widzów 350.

Nie od dziś wiadomo było, że murawa w Bielsku po ostatnich opadach deszczu, nie wygląda najlepiej, na domiar złego tuż przed meczem doszło do solidnego oberwania chmury. Hit sezonu stanął pod znakiem zapytania. Arbiter dopuścił jednak do gry, a licznie zgromadzeni kibice ze Zdzieszowic, odetchnęli z ulgą.

Od pierwszych minut meczu widać było, że gospodarze są mocno zmotywowani aby mecz na szczycie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Stalowcy mocno ruszyli do przodu, a pierwszą okazję stworzyli sobie w 9 min, kiedy wywalczyli rzut rożny. Ruch odpowiedział rzutem wolnym 2 minuty później. Mocny strzał Kapłona grzęźnie jednak w dobrze ustawionym murze bielszczan.

Na nasiąkniętej jak gąbka murawie akcje koronkowe nie miały prawa bytu, więc racjonalnym rozwiązaniem wydawały się być strzały z dystansu i takich właśnie wariantów, najczęściej próbowali miejscowi. W 15 min jeden z takich strzałów nie bez trudu broni Feć. Chwilę później ponownie w roli głównej wystąpił nasz golkiper, tym razem pewnie piąstkując dośrodkowanie przeciwnika. Napór gospodarzy rośnie. Bardzo groźny strzał Wawrzyniaka z 17 metrów, przechodzi minimalnie obok słupka naszej bramki (20 min).

W 22 min po kolejnym rzucie rożnym dla miejscowych, zamieszanie w polu karnym omal nie kończy się golem dla Stali. Podrywa się Ruch. Groźna kontra kończy się rzutem rożnym dla Lidera. W 32 min świetną okazję ma Buchała, który wypracował sobie pozycję strzelecką na 20 metrze i huknął jak z armaty. Piłka przechodzi jednak nieznacznie nad poprzeczką bramki Rosoła. Nie brakuje walki i determinacji ze strony zawodników Ruchu. Większość pojedynków w parterze pada łupem Drąga, który wykonał nawet 10 metrowy ślizg na klacie zakończony skuteczną interwencją. Bliscy zdobycia prowadzenia gospodarze są w 35 min, kiedy po nieudanym piąstkowaniu Fecia zakotłowało się w naszym polu karnym.

Po tej sytuacji gospodarze głośno domagali się rzutu karnego, ale jak widzimy na powtórkach, bezzasadnie. Chwilę później Feć jest już bardziej precyzyjny i błyskawicznym wyjściem z bramki zażegnuje niebezpieczeństwo.

Jeszcze groźniej jest w 43 min, kiedy do pokazania swoich nieprzeciętnych umiejętności zmuszony jest Feć. Marcin broni znakomicie i dowozimy remis do przerwy.

W drugiej odsłonie inicjatywę przejmuje Ruch. W 49 min lewą stroną szarżuje wprowadzony po przerwie Rychlewicz, precyzyjnym podaniem w pole karne uruchamia Tomka Damrata, który jest o krok od zdobycia bramki. Świetnie jednak w tej sytuacji broni Rosół.

W grze zdzieszowiczan widać większą dojrzałość, grają bardzo rozsądnie nie pozwalając drużynie przeciwnej rozwinąć skrzydeł. Kapitalną okazję gospodarze mają w 55 min, jednak ponownie świetnie interweniuje Feć, no i dopisuje nam szczęście.

Przy linii bocznej boiska dochodzi do przepychanki Drąga ze Zdolskim (61 min), chwilę później obaj otrzymują żółte kartki. Bardzo brzydko zachowuje się w tej sytuacji Zdolski, który nie chce podać ręki Drągowi.

W 64 min z dystansu strzela Kapłon, ale niecelnie. Zarysowuje się przewaga Ruchu. Nadchodzi 71 min. Nasi egzekwują rzut rożny, piłkę w kierunku długiego słupka przedłuża Jakubczak, a formalności dopełnia Drąg 0:1 ! Radość jest ogromna, dowodem tego jest 50 metrowy sprint "Diabła".

Rywale są na łopatkach, kropkę nad i postawić próbuje Kiluś z Mańkiem, ale ich akcja nie przynosi gola (72 min). Lider stosuje proste środki wybijając momentami na uwolnienie. W 86 min dochodzi jednak do nieszczęścia. Do zagranej za linię naszej defensywy piłki wybiegł Feć, nie mogąc łapać futbolówki zagrywa głową, jednak ta trafia wprost pod nogi gospodarzy, a chwilę później do asekurowanej przez jednego z naszych zawodników bramki strzela Rucki 1:1.

Gospodarze rzucają się do szaleńczego ataku, lecz wynik nie ulega już zmianie. Z podziału punktów wyraźnie zadowoleni byli piłkarze Ruchu, a uśmiech na twarzy Prezesa Chmiela nie pozostawiał złudzeń dla kogo ten remis był zwycięski.

Na koniec chciałem jeszcze podziękować "Matkowi" dzięki któremu udało się obejść I ligowe procedury panujące na stadionie Bielska i nasz fotograf mógł zrobić trochę zdjęć. Dodatkowo "Matek" zadbał o to że mogliśmy bezpiecznie obejrzeć ten arcyważny pojedynek. Okazuje się po raz kolejny, że dobra współpraca z kibicami daje więcej niż uzbrojona po zęby ochrona.