PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

BEZWZGLĘDNY LIDER WYPUNKTOWAŁ RYWALA !
Dzisiejszego meczu w Graczach nie zaliczymy raczej do tych z gatunku porywających, ale też zespół gospodarzy nie kwapił się do gry która mogłaby takie widowisko stworzyć. Ruch dominował wyraźnie i ani przez moment nie oddał pola, czego efektem jest pewne zwycięstwo. Kolejny raz okazało się że zespół ze Zdzieszowic zdecydowanie lepiej prezentuje się na boisku rywala.

SKALNIK GRACZE - RUCH ZDZIESZOWICE 1:3

Po ostatnich informacjach z obozu Skalnika, tak się złożyło, że najbardziej niepokojącą kwestią dla kibiców Ruchu, był stan murawy boiska w Graczach. Na szczęście deszcze ustąpiły, a płyta okazała się być przygotowana znakomicie. Pierwszy zaatakował Ruch (4 min). Dośrodkowanie Andraszaka ląduje pod nogami Tomka Damrata, który strzela, ale wprost w obrońcę gospodarzy. Miejscowi nie kwapią się do ataków i wyraźnie czekają co zrobi rywal. No i doczekali się. W 16 min szalejący na prawym skrzydle Andraszak wyłuskał piłkę obrońcy Skalnika, wpadł w pole karne, podał wzdłuż linii bramkowej, a Kiliński dopełnił formalności pakując piłkę do pustej bramki 0:1 !

Kolejne minuty nie należały do ciekawych, gospodarze nadal przyczajeni, czekali na jakiś błąd Ruchu. Najlepszą okazję w tej części gry miejscowi mieli w 26 min. Po szybkiej wymianie podań oko w oko z Feciem stanął zawodnik Skalnika,  ale Marcin pewnym wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo.

Chwilę później minimalnie niecelnym strzałem z dystansu, odpowiedział Kapłon. W ostatniej minucie pierwszej połowy swoją okazję miał Buchała, lecz jego strzał głową nie znajduje drogi do bramki rywala.

Druga połowa zaczyna się od mocnego uderzenia lidera. W 46 min strzał Buchały mija nieznacznie słupek bramki graczan. Chwilę później (47 min) rozgrywający znakomity mecz Buchała, znalazł się w pozycji sam na sam z golkiperem miejscowych, wypatrzył lepiej ustawionego Andraszaka, który strzela pewnie przy słupku 0:2 !

Gospodarze nie są w stanie odpowiedzieć na ten cios. Ruch wietrząc szansę na dobicie rywala stwarza kolejne okazje. W 52 min niezdecydowanie bramkarza miejscowych wykorzystuje Tomek Damrat i jest już 0:3 !

Losy meczu wydają się być przesądzone. Nasi postanowili nie forsować dalej tempa i cofnęli się na własną połowę. Blisko zdobycia gola honorowego, Skalnik jest w 56 min, ale dobry strzał z dystansu znakomicie broni Feć. Ruch odpowiada strzałem Andraszaka (65 min).

W 77 min po faulu na Belli rzut wolny egzekwuje Rogowski, piłka ląduje na głowie Tomka Damrata, który strzela w poprzeczkę.

W końcówce meczu (84 min) rajdem zakończonym strzałem, popisał się wprowadzony po przerwie Cieślak, jednak w tej sytuacji broni golkiper miejscowych.

Kiedy wydawało się że Ruch dowiezie okazały wynik do końca meczu, pech sprawił, że Skalnik miał swoją okazję. Wypiąstkowana przez Fecia piłka trafiła w plecy Drąga, a Gortowski z najbliższej odległości strzela bramkę ustalającą wynik spotkania.