PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

UCIEKAJĄCY LIDER ! CZĘSTOCHOWA ZDOBYTA !
Ruch Zdzieszowice nie zwalnia tempa i z impetem pokonuje koleje przeszkody. Tym razem na drodze lidera stanął zespół Victorii Częstochowa, ale już od pierwszego gwizdka widać było, że opór częstochowian nie potrwa długo. Miejscowi wytrzymali do  24 min, kiedy to z rzutu karnego trafił Maniek. Po przerwie swoje trafienie dołożył Tomek Damrat i było po zawodach. Zdzichy wyraźnie wrzuciły drugi bieg i z każdym meczem zwiększają przewagę nad grupą pościgową. Relacja i bramki video wkrótce ...

Victoria Częstochowa - Ruch Zdzieszowice 0:2

Mecz w Częstochowie rozpoczął się od strzału z 20 m Mariusza Kapłona (3min), ale nie był to jeszcze sygnał do ataku na bramkę naszego środowego rywala. Gospodarze wyglądali na mocno przestraszonych, lecz niespodziewanie mieli swoje okazje (9min). Po zamieszaniu w naszym polu karnym skuteczną interwencją popisuje się Bella. 5 minut później miejscowi mają jeszcze lepszą okazję. Po wrzutce z okolic 30 m piłka ląduje na głowie zawodnika gospodarzy, ale jego strzał przechodzi nad poprzeczką bramki Fecia. Po kwadransie gry, budzi się Ruch. Swoje próby mają Rychlewicz po podaniu Kapłona, a chwilę później niezwykle aktywny od początku spotkania Tomek Damrat. Oba strzały przechodzą jednak obok słupka bramki miejscowych. Trwa napór Ruchu. Serią efektownych zwodów popisuje się Tomek Damrat. W 24 min przewaga naszego zespołu zostaje nagrodzona, w polu karnym powalony jest Buchała ...

... a pewnym egzekutorem jedenastki jest Mariusz Kapłon 0:1 !

Gospodarze mimo niekorzystnego wyniku bronią się całym zespołem. Lider ligi przejmuje kontrolę nad meczem. W 28 min strzela Andraszak, ale jak większość strzałów w tym spotkaniu i jego próba jest chybiona. Kwadrans przed przerwą kapitalnym uderzeniem popisał się Mariusz Kapłon, piłka po jego strzale ląduje na poprzeczce bramki Victorii.

Dosłownie kilkanaście sekund później w dogodnych sytuacjach znaleźli się Tomek Damrat i Daniel Rychlewicz, ale bramka miejscowych jest jak zaczarowana. Końcówka pierwszej odsłony to już spektakl z udziałem braci Damrat, którzy solidarnie obsługują się podaniami. Jednak wynik do przerwy nie ulega już zmianie.

Od początku drugiej odsłony nasz zespół wyraźnie poszukuje drugiej bramki, która przypieczętuje wynik meczu. Ale pomimo dużej przewagi w środku pola, nie potrafimy skutecznie wykończyć stwarzanych sytuacji. Najdogodniejszą okazję mamy w 56 min, kiedy po rzucie rożnym do piłki dopada Tomek Damrat. Jednak w tej sytuacji, golkipera miejscowych ratuje stojący na linii bramkowej obrońca.

W okolicach 60 min na placu gry melduje się Kiliński i Cieślak, co z miejsca ożywia grę. Gospodarze grają brutalnie, co w 61 min kończy się drugim żółtym, a w efekcie czerwonym kartonikiem dla miejscowych. Niespodziewanie w 67 min zepchnięci do defensywy gospodarze zmuszają Fecia do sporego wysiłku. Piłka wstrzelona w nasze pole karne, omal nie ląduje za kołnierzem golkipera Ruchu. Remień nie zamierza dłużej czekać i wprowadza Bartka Szepetę, który zdążył już przyzwyczaić do roli "Jokera". Na wejście w mecz "Szepiego" nie musieliśmy długo czekać. W 75 min Bartek przeprowadza kapitalną akcję lewą stroną, wpada w pole karne miejscowych, drybluje dwóch obrońców i groźnie strzela, piłka ląduje na poprzeczce, z dobitką zdążył Tomek Damrat i jest 0:2 !

Częstochowianie są na łopatkach. Kolejne bramki wydają się kwestią minut. Trafienie Kilińskiego, które wydaje się być prawidłowe, najsłabszy aktor widowiska - sędzia - weryfikuje jako faul. Zresztą całą trójkę sędziowską ten mecz wyraźnie przerósł. Ruch próbuje grać efektownie, na jeden kontakt, ale tak jak powie po meczu Tomek, było to raczej rzeźbienie, niż konstruktywna gra. W końcówce nie mogący pogodzić się z wynikiem gospodarze, brutalnie faulują. Wynik pomimo wielu sytuacji Ruchu, nie uległ już zmianie.

Wygrywany kolejny ważny wyjazd i zwiększamy przewagę nad grupą pościgową, styl gry Ruchu mógł niektórych rozczarować, ale nie było potrzeby prezentacji całego potencjału pomarańczowo - czarnych, na słabiutką Victorię dzisiejsza gra w zupełności wystarczyła.