PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

NIESAMOWITY TRILLER ! FANTASTYCZNY POLO ! WRACAMY NA SZCZYT !
Po stojącym na bardzo słabym poziomie widowisku, Ruch po dramatycznej końcówce, którą sam sobie zafundował, wygrywa ostatecznie z czerwoną latarnią tabeli. Gola na wagę 3 pkt. strzelił w doliczonym czasie gry Sebastian Polak. Nasz zespół pokazał charakter i ponownie zasiadł w fotelu lidera !

RUCH ZDZIESZOWICE - START NAMYSŁÓW 2:1(0:0)

Bramki: 1-0 Szepeta 63' rzut wolny, 1-1 Gołębiowski 86' rzut karny, 2-1 Polak 90'

NKS START: Kuleszka - Gołębiowski, Duraj, Kozan (k), Jankowski - Bonar, Zagwocki (78.A.Moskal), Wolny (81.Żołnowski) - M.Raszewski (68.Kubaczyński), Samborski (73.Zalwert), P.Pabiniak.
Rezerwowi: Rozmus, Maciejewski, Breuer.
Trener: Bogdan KOWALCZYK.

O pierwszej połowie meczu ze Startem można by w ogóle nie wspominać, gdyby nie sytuacja gości z 18 min, kiedy oko w oko z golkiperem Ruchu stanął zawodnik przyjezdnych. Feć postanowił zaryzykować i choć był w gorszym położeniu  od gracza atakującego naszą bramkę, poradził sobie znakomicie, wybierając piłkę końcówkami palców. Na boisku wiało nudą, celność podań naszych, pozostawiała wiele do życzenia. Jedynym wytłumaczeniem takiej postawy Ruchu, może być dziwne jak na mecz pierwszej z ostatnią drużyną, ustawienie. Piątka obrońców z wysuniętym Sobotą, to wariant Okaja i to ten z czasów kiedy Zdzieszowice broniły się przed spadkiem z III ligi.

Na szczęście Remień, zreflektował się w drugiej połowie, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Świeżość i ożywienie wniósł wprowadzony po przerwie Szepeta i choć niedokładność podań nadal była głównym mankamentem naszej drużyny, to widać było spore postępy w grze miejscowych. Sygnał do ataku (53 min) dał przejmujący opaskę kapitana po zejściu Mańka, Łukasz Damrat. Starszy z braci, po błędzie obrońcy Startu, niespodziewanie znalazł się w dogodnej sytuacji, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

Za moment ponownie swoich sił próbuje Łukasz, lecz jego strzał z 30 metrów, pewnie broni bramkarz gości. W 62 min do gry włączył się Szepeta. Po jego akcji i podaniu w pole karne Startu, Drąg o centymetry mija się z piłką. Dwie minuty później popularny "Szepi" dopiął jednak swego, zamieniając na bramkę rzut wolny z lewego narożnika pola karnego namysłowian 1:0 !

Będący wyraźnie w "gazie" Szepeta, chwilę później wpadł w pole karne przyjezdnych, ale jego podanie na 11 metr, nie zostaje wykorzystane. W 69 min nie kto inny jak "Szepi" próbuje strzału na bramkę Startu, ale zostaje zablokowany. Napór Ruchu trwa. Swoją próbę ma Łukasz Damrat, jednak jego uderzenie z dystansu pewnie broni Kuleszka.

W 82 min, powinno być po meczu. Idealnym podaniem od Łukasza Damrata obsłużony zostaje ... Szepeta, który dostał piłkę na tak zwanego "pustaka". Bartek do strzału złożył się dobrze, ale jego próba ląduje na słupku bramki namysłowian.

Dwie minuty później w lustrzanej sytuacji znalazł się Kiliński, ale i jego strzał jest niecelny. Nadchodzi 85 min, która jest "czarna" w skutkach dla naszej defensywy. Najpierw nieudanie w kierunku Fecia zagrywa Polak, a chwilę później zaskoczyć własnego bramkarza próbuje Kiliński. W obu przypadkach nasz golkiper paruje piłkę na rzut rożny. Pierwszy korner uchodzi nam na sucho, ale przy drugim, arbiter dopatruje się rzutu karnego i choć nasi mocno protestują, to w powtórce widać wyraźnie, że Jakubczak  popycha przeciwnika.

Do jedenastki podchodzi Gołębiowski i pewnie strzela na 1:1.

Na trybunach konsternacja, tylko sektor kibiców Ruchu nie traci wiary i wzmaga doping.

Miejscowi rzucają się ataku. Gra staje się brutalna. Sędzia traci kontrolę nad meczem. Przyjezdni wietrząc swoją szansę, nie przerywają gry nawet wtedy, kiedy nasz zawodnik leży na murawie. Rozstrzygnięcie meczu nadchodzi w 90 min. Ruch egzekwuje rzut wolny. Piłka wpada w pole karne Startu, gdzie przytomność umysłu zachowuje Polak, który strzałem głową ustala wynik na 2:1 !
Ostatnie minuty meczu to brutalna walka, z której nasz zespół wychodzi zwycięsko ! Zwycięstwo jest tym bardziej cenne, że Ruch przy okazji potknięcia Stali, wraca na zasłużony "Fotel Lidera"