PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

EGZEKUCJA PO PRZERWIE !
Po słabej pierwszej połowie Ruch ostatecznie rozprawił się ze Startem Bogdanowice, aplikując gościom cztery gole po przerwie. Sygnał do egzekucji dał jak przed tygodniem Rychlewicz, a kolejne trafienia  dołożyli Tomek Damrat, oraz wprowadzony po przerwie Buchała (2 gole).

RUCH ZDZIESZOWICE - START BOGDANOWICE 4:0 (0:0)

Bramki: Rychlewicz 48min, Buchała 76min, T.Damrat 79min, Buchała 87min.

Skład Ruchu: Feć - Bella, Zmuda, Polak, Kiliński - Sobota - Rogowski (Juszczak 69min), M.Kapłon (Buchała 46min), Ł.Damrat, Rychlewicz (R.Jakubczak 80min) - T.Damrat.

Skład Startu: Wolny - Wiciak, Reiwer, Jamuła, Baranowski - Krupa, Czarnecki, Gużda, Mikler (85' Turski) - Frydryk, Chałek (64' Sałek)

Pierwszą groźną sytuację Ruch miał w 12 min, kiedy Tomek Damrat oddał minimalnie niecelny strzał na bramkę gości. W 18 min groźny strzał głową oddali przyjezdni, ale piłka przeszła nad poprzeczką bramki Fecia. Miejscowi z mozołem parli do przodu, ale defensywnie usposobiony zespół z Bogdanowic nie zamierzał się odkryć i skutecznie wybijał gospodarzy z rytmu. Po jednym z rzutów rożnych (24 min) groźnie głową na bramkę Startu strzelał Polak. Najdogodniejszą sytuację w pierwszej połowie miał Łukasz Damrat (34 min).

Starszy z braci, po ładnej kombinacyjnej akcji naszego zespołu, znalazł się w sytuacji sam na sam z Wolnym, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i obrońca Startu wyłuskał mu piłkę. Pod koniec pierwszej odsłony (38 min) pokonać Wolnego strzałem z dystansu próbował Rogowski, ale świetnie interweniował golkiper gości.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla Ruchu. Lewą stroną podciągnął Tomek Damrat i zacentrował w pole karne przeciwnika, obrońcy Startu zdołali co prawda wybić futbolówkę, ale ta jak bumerang wróciła pod ich bramkę. Do piłki dopadł nieobstawiony Rychlewicz i strzałem z pierwszej piłki pokonał Wolnego 1:0 !

Chwilę później strzelał z dystansu rozochocony zdobyciem gola Rychlewicz. Zawodnicy Bogdanki próbowali szukać swojej szansy, lecz ich ataki pewnie rozbijali nasi defensorzy.

Po serii nieskutecznych ataków Ruchu, nadeszła 76 min. Kapitalne prostopadłe podnie ze środka pola dostał Tomek Damrat, który w następnej chwili stanął oko w oko z golkiperem przyjezdnych, jego strzał trafia w słupek, ale do dobitki wystartował Buchała i z zimną krwią wpakował piłkę do siatki 2:0 !

Po tej sytuacji wiele pretensji do arbitra bocznego mieli zawodnicy Startu, ale jak pokazują nagrania video naszego operatora o spalonym nie mogło być mowy. Po tym golu przyjezdni stracili chyba wiarę w osiągnięcie dobrego rezultatu, czego efektem było kolejne trafienie dla naszej jedenastki. W 79 min Ruch wykonywał rzut wolny. Do piłki podszedł Kiliński i posłał precyzyjną centrę wprost na głowę wbiegającego Tomka Damrata, który nie miał innego wyjścia jak podwyższyć wynik spotkania na 3:0 !

Cztery minuty później świetnie do strzału z woleja złożył się Kiliński, ale jego uderzenie kapitalnie broni Wolny.

W końcówce spotkania przypomniał o sobie wracający po kontuzji Rafał Jakubczak. Popularny "Diabeł" przedarł się lewą stroną boiska, zwiódł jednego z obrońców gości i precyzyjnie zacentrował na długi słupek, piłkę skontrował jeden z wbiegających zawodników Ruchu, do futbolówki dopadł Buchała i efektownym strzałem ustalił wynik meczu 4:0 !