PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

PEWNE ZWYCIĘSTWO RUCHU !
Ruch bez większego wysiłku pokonał Rajfel 3:0 i był to najmniejszy z możliwych rozmiar zwycięstwa, bo powinno paść jeszcze kilka bramek dla piłkarzy ze Zdzich, ale dobre i to.

RUCH ZDZIESZOWICE - RAJFEL KRASIEJÓW 3:0 (3:0)

Bramki strzelali:
Łukasz Damrat (3min), Tomasz Damrat (34min), Rogowski (35min).

Ruch: Feć - Bella, Zmuda, Sobota, Kiliński (77. Kieszkowski) - Rogowski (85. Dyczek), M. Kapłon, Ł. Damrat, Rychlewicz (63. Polak) - T. Damrat, Buchała (68. Juszczak).

Rajfel: Podolak - Burda, Cybulski, Klaczka, Kałuża - Gruchalski (70. Dziambor), Kalka, Grendziak (46. Wróblewski), Pietraczyk - Dawid Janoszka (46. Włoch), Łaszkiewicz.

Sędziował Piotr Bielecki (Tychy). Żółte kartki: Bella - Klaczka, Kałuża. Widzów 400.

Mecz przy Rozwadzkiej rozpoczął się z 10 minutowym opóźnieniem co było efektem protestu "finansowego" zawodników z Krasiejowa.

Gospodarze podrażnieni tym że musieli czekać na rywali, ruszyli od razu do natarcia i już w 3 min mogli cieszyć się z prowadzenia. Idealnym podaniem w polu karnym obsłużony został Łukasz Damrat, który pięknym strzałem z woleja nie dał szans golkiperowi gości 1:0 !

Dwie minuty później do Rogowskiego zagrywa Kiliński, ale strzał głową Marcina przechodzi obok słupka. Kilkanaście sekund później pięknie do strzału złożył się Maniek, lecz i jego uderzenie nie znajduje drogi do bramki przeciwnika. W 16 min bardzo ładną akcję lewą stroną przeprowadził Buchała, który wpadł w pole karne rywala a następnie wycofał do Rychlewicza, ale Daniel pudłuje w idealnej sytuacji.

Nasz zespół dominuje i posiada zdecydowaną przewagę, gol dla Ruchu wydaje się być kwestią czasu. W 28 minucie jednak, po złym wybiciu obrony to my mogliśmy stracić gola. Na szczęście w bramce mamy Fecia, który znakomitą interwencją zażegnał niebezpieczeństwo.

Gospodarze odgryźli się już w następnej akcji, kiedy idealnie do Mańka zagrał Rogowski, lecz Maruisz stanąwszy oko w oko z bramkarzem gości strzela wprost w golkipera Krasiejowa. Decydujące dla losów spotkania okazują się 34 i 35 minuta. Najpierw Tomek Damrat pozazdrościł bratu i przypomniał publiczności o swoich nieprzeciętnych możliwościach. Młodszy z braci Damrat wpadł w pole karne Rajfela, serią efektownych zwodów zwiódł kilku obrońców a następnie strzałem w długi róg nie dał szans golkiperowi przyjezdnych 2:0 !

Chwilę później było już po meczu. Lewym skrzydłem pomknął Rogowski i kapitalnym strzałem nad bramkarzem Krasiejowa, zdobył kolejnego gola. Interweniował jeszcze obrońca Rajfela, ale tak niefortunnie że piłka wpadła pod poprzeczkę jego bramki 3:0 !

Druga połowa to już zupełnie inny mecz. Ruch zadowolony z wyniku nie forsował tempa, natomiast zespół z Krasiejowa nie miał atutów, aby postraszyć Fecia. Choć kilka okazji z obu stron było. W 62 min groźnie strzelał Kiliński, a chwilę później Polak oraz Łukasz Damrat. Idealną sytuację miał jeszcze Buchała, po podaniu Rogowskiego. Ale widocznie zawodnicy Ruchu chcieli dostosować wynik do wyniku naszej siatkarskiej reprezentacji, która grając o tej samej porze, pokonała Bułgarów 3:0 i tym samym awansowała do finału Mistrzostw Europy ! Bardzo senna końcówka spotkania miała jeszcze tylko jeden aspekt ze strony rywala, a mianowicie strzał z 77 min. Ale i tym razem pewnie bronił Feć.

W końcówce na listę strzelców mógł wpisać się Juszczak, lecz jego strzał przeszedł minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Podolaka.

Trudno ocenić nasz zespół w meczu z tak przeciętnie grającym rywalem. To że Ruch dominował dziś na boisku nie ulega kwestii, ale czy jest to już powrót Wielkiego Ruchu ? Zobaczymy za tydzień na ciężkim terenie w Chróścicach. Na pewno szwankuje skuteczność jedenastki Remienia, z dobrym przeciwnikiem tyle sytuacji podbramkowych mieć nie będziemy, to pewne. Cieszy jednak zwycięstwo, a kilka akcji było przeprowadzonych na najwyższym poziomie i to jest optymistyczne.