PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

ŚWIETNY POCZĄTEK LIGI ! RUCH NA SZCZYCIE TABELI !
Na inaugurację sezonu Ruch po dobrym meczu wyraźnie pokonuje Victorię Częstochowa. Rożnie mogły potoczyć się losy tego spotkania gdyby goście wykorzystali karnego, ale w bramce mamy Fecia, więc było po sprawie. Chwilę później rywala napoczął Buchała i się zaczęło.

RUCH ZDZIESZOWICE - VICTORIA CZĘSTOCHOWA 3 : 0 (1 : 0)

Bramki:
41 min Buchała, 64 min M.Kapłon, 70 min T.Damrat
Skład Ruchu: Feć - Bella, Zmuda (85 min M.Dyczek), Drąg, R.Jakubczak (60 min Polak) - Rogowski (77 min Juszczak), Sobota, M.Kapłon, Kiliński - T. Damrat, Buchała (70 min Rychlewicz).

Skład Victoria: Łukiewicz - Maciejewski (69 min Nowak), Pasieka, Załucki, Bolechowski - Świerczyński, Ścisłowski (61 min Tomczyk), Sobala, Kotas - Sieradzki, R. Stefański.

Ruch rozpoczął spotkanie bardzo spokojnie, widząc to lekko do przodu ruszyli przyjezdni, ale bez widocznych efektów. Po kilku minutach, do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Swoje próby mieli Mariusz Kapłon i Kiliński, ale oba strzały minęły bramkę Łukiewicza.

Zespół z Częstochowy sprawiał wrażenie nieco przestraszonego, nie było widać u gości wiary w powodzenie przeprowadzanych akcji. W 20 min sygnał do bardziej zdecydowanego ataku dał Kiliński, przeprowadzając dynamiczny rajd lewą stroną, zakończony strzałem w boczną siatkę. Chwilę później strzelał Tomek Damrat, ale piłkę zmierzającą w środek bramki bez problemów złapał golkiper częstochowian. W następnej akcji (26 min)Tomek był już zdecydowanie bliżej celu, kiedy jego strzał po dośrodkowaniu Kilińskiego wylądował na słupku bramki Łukiewicza.

W 30 min powinno być 1:0 dla Ruchu. Maniek posłał ładną piłkę w pole karne, do futbolówki spadającej na 5 metr, dopadł rozgrywający świetny mecz Tomek Damrat, który mocno naciskany przez obrońcę przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kiedy nasi marnowali jedną okazję za drugą, Victoria w 38 min przeprowadziła akcję lewą stroną. Do piłki nie zdążył Bella, który chcąc naprawić swój błąd próbował wślizgu, widzący to gracz gości padł jak rażony piorunem, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Na ławce wściekał się Remień, a kibice Ruchu zaczęli skandować nazwisko swojego bramkarza.

Marcina wyraźnie to zmobilizowało, bo chwilę później pewnie obronił jedenastkę ! Taki obrót sprawy podziałał niezwykle motywująco na nasz zespół. Minutę później znakomicie w pole karne zagrał Tomek Damrat, do piłki wyskoczył Buchała, który strzałem z 7 metrów pokonał Łukiewicza 1:0 ! Pod koniec pierwszej odsłony minimalnie niecelnie z dystansu strzelał jeszcze Mariusz Kapłon.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Ruchu i choć Victoria próbowała odmienić losy meczu, to za każdym razem ataki częstochowian kończyły się na dobrze zorganizowanej defensywie Zdzieszowic. W 61 min ładnie centrował Maniek, a chwilę później groźnie strzelał Bella. Ale decydującą akcję drugiej połowy przeprowadził rozgrywający znakomity mecz Kiliński.

Po świetnej szarży i kilku zwodach w polu karnym gości, Dawid został sfaulowany, a sędzia po raz drugi dzisiejszego popołudnia, wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł kapitan Ruchu Mariusz Kapłon, pewnie strzelając obok zmylonego Łukiewicza 2:0 !

Zupełnie rozbity zespół Częstochowy dobił w 70 min Tomek Damrat, który wykorzystał niefrasobliwość obrony gości i strzelił w samo okienko bramki Victorii 3:0 ! W końcówce meczu w sytuacji sam na sam znalazł się Rogowski, lecz strzelił nad poprzeczką. Swoją okazję miał też wprowadzony po przerwie Rychlewicz, ale strzał Daniela również nie znalazł drogi do siatki rywali.

Cieszyć może łatwość z jaką nasz zespół stwarza sobie dogodne sytuacje. Tymi z dzisiejszego pojedynku można by obdarować kilka meczy. Chodź wynik jest wysoki to niepokoi słaba skuteczność nad którą zespół musi wyraźnie popracować, bo nie w każdym meczu będzie tyle okazji bramkowych. Jeśli siła rażenia wzrośnie to "Zdzichy" będą nie do zatrzymania!

Na koniec chciałem serdecznie podziękować wszystkim kibicom, którzy wrzucili trochę grosza do kapelusza i tym samym wsparli stronę Ruchu Zdzieszowice. Coraz większa popularność naszego serwisu niesie za sobą koszty. Koszty które ciężko byłoby udźwignąć, bez waszego wsparcia.