PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

SUPER ROLO ! GRAMY DALEJ !
Po pełnym emocji meczu Ruch odnosi zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem z Janikowa. Decydujący cios zadał Buchała zaraz po rozpoczęciu dogrywki. Różnicy jednej klasy rozgrywkowej nie było widać ani przez chwilę, wręcz przeciwnie to Zdzichy kontrolowały spotkanie i stworzyły więcej klarownych sytuacji. Następny mecz w PP gramy 12 sierpnia u siebie z III ligową Omegą Kleszczów !

Skład Ruchu: Feć - Bella, Zmuda, Drąg, Jakubczak (96. Polak) - Rogowski, Kapłon (74. Scisło), Ł. Damrat, Kiliński (46. Rychlewicz) - Buchała, T.  Damrat.
Skład Unii: Zawadzki - Poznański, Bodnar, Hulisz (Lisiecki), Deettlaff - Nowosielski, Ślifirczyk, Brzykcy (Komsta), Gul - Ruszkul (Wawrzyniak), Kordowski.

Sędziował: Michał Zając (Sosnowiec)

Ruch Zdzieszowice - Unia Janikowo 1:0 (0:0)

Gol: Buchała 91 min

Ruch rozpoczął z animuszem i już w 6 min powinien prowadzić kiedy to po świetnym prostopadłym zagraniu Łukasza Damrata, Buchała stanął oko w oko z golkiperem Unii. Niestety górą był bramkarz przyjezdnych.

W 15 min swoje okazje mieli Tomek Damrat i Zmuda ale zarówno przy strzale z 16 metrów Tomka jak i przy główce Grzesia, znakomicie dysponowany dziś Zawadzki był górą. Chwilę później groźnie główkował Łukasz Damrat, ale jego strzał trafił wprost w bramkarza.

Później (22 min) ładnie strzelił Mariusz Kapłon, ale piłka przeszła nad poprzeczką. Unia próbowała się odgryźć w 30 min, lecz strzał zawodnika gości przeszedł obok słupka bramki Ruchu. Zdzichy naciskały i miały zdecydowaną przewagę nad rywalem. Akcje były bardzo ładne dla oka, ale brakowało wykończenia. W 35 min Buchała dostał piękne podanie od Tomka Damrata, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką Unii.

W następnej minucie groźnie strzelał rozgrywający dziś świetne zawody Łukasz Damrat, ale jego strzał minął słupek bramki przyjezdnych.

W ostatniej minucie pierwszej połowy, znakomitą akcję przeprowadził Rogowski, który przedryblował dwóch obrońców i oddał ładny strzał. Ale niestety, zmorą naszego zespołu był dziś fantastyczny golkiper przyjezdnych, który i ten strzał wybronił. W doliczonym czasie gry Ruch miał jeszcze serię rzutów rożnych, ale bramka w pierwszej odsłonie już nie padła.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od znakomitej akcji Rogowskiego, który pomknął prawym skrzydłem i oddał mocny strzał na bramkę rywali, ale ponownie świetny Zawadzki sparował piłkę na przedpole, do futbolówki dopadł jeszcze Buchała, ale i jego strzał z 7 metrów znakomicie wybronił golkiper gości. W 58 min swoją obecność na boisku zasygnalizował Rychlewicz, który wszedł po przerwie. Daniel przesunięty dziś na lewą flankę radził sobie całkiem nieźle, czego efektem było świetne dogranie do Buchały. Niestety, tym razem popularny "Rolo", który słynie z gry głową,  przeniósł piłkę nad poprzeczką Unii.

Mecz się wyrównał. Goście zaczęli swobodnie rozgrywać piłkę, ale ich akcje kończyły się na defensywie Ruchu, którą kierował bezkompromisowy Drąg. W 80 min groźnie strzelił rozgrywający znakomity mecz Bella. Stara maksyma mówiąca że niewykorzystane sytuacje się mszczą, mogła znaleźć potwierdzenie w 90 min spotkania, kiedy bardzo groźny strzał oddali goście, ale na szczęście ta próba przyjezdnych była nieskuteczna.

Dogrywka rozpoczęła się znakomicie dla Ruchu. Jeszcze nie zdążyłem włączyć stopera, a już świetnym rajdem popisał się Rychlewicz, który oddał groźny strzał, po którym piłka wylądowała pod nogami Belli, ten odegrał do stojącego na 7 metrze Buchały, który z kolei zachował zimną krew i lekko trącając piłkę strzelił nie do obrony 1:0 !

Jeśli ktoś się spodziewał huraganowych ataków przyjezdnych, to mógł się poczuć rozczarowany. Drugoligowiec z Janikowa nie był w stanie już nic zdziałać. Ruch kontrolował spotkanie, a efektem tego były kolejne groźne sytuacje Rychlewicza, Scisły i Buchały.

Ruch wygrał zasłużenie, bo był dziś zespołem lepszym i dojrzalszym od Janikowa. Janikowa, które nie miało wielu sytuacji a to co miało, pewnie bronił Feć. Jeśli przebrniemy kolejną rundę, to przed naszym zespołem otworzą się bramy do piłkarskich niebios ! Możemy wtedy w Zdzichach gościć drużyny I ligowe !