PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

MAMY PUCHAR ! FANTASTYCZNY WOJTEK !
Po dobrym meczu w Chróścicach, wygrywamy pewnie 5:1 ! Nie mogło być inaczej, mając w swoich szeregach Wojtka, który każdy strzał w kierunku bramki rywali, zamieniał na gola. Ostatecznie zdobył ich aż 4 ! Piątą dołożył Leszek i było po sprawie. Feta po meczu była iście mistrzowska, nie zabrakło nawet ufundowanych przez kibiców pucharowych koszulek dla zespołu.

Ruch Zdzieszowice - Start Dobrodzień 5:1 (1:1)

Start: Cłapa - Radomski (83' Krzemiński), Szczygieł, Rygiel, Polak (81' Honc) - Stupiński (66' Skorupa), Olearczuk, Wojciechowski, Wolny - Kwolek (63' Buła), Chojnacki.
Trenerzy Jan Podolski i Piotr Matkowski.

Ruch: Feć - Sobota (71' Białek), Drąg, Zmuda, Jakubczak (79' Starowicz) - Rychlewicz (67' Bella), Ł.Damrat, M.Kapłon, Kiliński - Ścisło, Wolański (62' Juszczak).
Trener: Ryszard Okaj.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i pokazała, że zespół z Dobrodzienia zasłużył na ten finał. W 7 min Start groźnie strzelał z rzutu wolnego.

Ruch chwilę później, zrewanżował się niecelnym strzałem Soboty. W 14 min Wolański przedarł się prawą stroną, ale jego dośrodkowania nikt nie przejął. W rewanżu rywale oddali groźny strzał w światło bramki Fecia, który nie bez trudu, sparował piłkę na przedpole. W 23 min HKS powinien objąć prowadzenie. Ścisło zagrał idealną, prostopadłą piłkę a Wolański stanął oko w oko z golkiperem Startu. Niestety, górą w tym wypadku był bramkarz dobrodzian. Ruch naciskał, ale gola otwierającego wynik spotkania, zdobyli przeciwnicy. W 28 min do dośrodkowania z rzutu rożnego doszedł Wolny i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Fecia 0:1.

Stracony gol jedynie rozzłościł faworytów, którzy z miejsca ruszyli do odrabiania strat. W 31 min do dośrodkowania w pole karne Startu doszedł Żmuda, odegrał głową do Ścisły, który efektowną główką przelobował Cłapa 1:1 !

W końcówce pierwszej odsłony, po znakomitym rajdzie Rychlewicza, w sytuacji sam na sam z golkiperem Startu znalazł się ponownie Wolański, ale to wyraźnie nie był dzień Jarka, bo po raz drugi górą był bramkarz Startu.

Druga połowa to już koncert gry Ruchu. W 57 min po rozegraniu rzutu wolnego przez Zdzieszowice, świetnie strzela Drąg, ale piłka przechodzi nad poprzeczką.

Za moment minimalnie niecelny, atomowy strzał z 30 metrów oddaje Maniek. Chwilę później, było już po sprawie. Dynamicznie, w pole karne wbiegł Łukasz Damrat (61 min), odegrał do rewelacyjnego dziś Ścisły a Ten z 7 metrów nie dał szans Cłapie 2:1 !

Kibice jeszcze nie zdążyli nacieszyć się z tego gola a już dostali kolejny zastrzyk adrenaliny. Kopię akcji wykonał Łukasz (62 min) i idealnym podaniem obsłużył ... Wojtka, który strzałem z najbliższej odległości skompletował hattricka 3:1 !!!

Już w następnej akcji będący w świetnej dyspozycji Ścisło, kapitalnym prostopadłym podaniem, wypuścił w bój popularnego Juhasa, ale tym razem górą był golkiper Startu.

Z dobrodzian wyraźnie uszło powietrze. W 70 min swój świetny występ zdobyciem bramki, ukoronować chciał Łukasz Damrat, lecz piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce. Końcówka to już absolutna dominacja pomarańczowo-czarnych, uwieńczona zdobyciem kolejnej bramki (85 min). Niewielki wzrostem, ale ogromny sercem do gry Wojtek, znakomicie wyszedł do wrzutki Kilińskiego i strzałem głową po raz czwarty pokonał bramkarza Staru 4:1 !

Ruch atakował, raz za razem wdzierając się na połowę kompletnie rozbitego rywala. W 89 min swoją chwilę chwały miał, wprowadzony po przerwie Juszczak, który znakomitym strzałem pokonał po raz piąty Cłapę 5:1 !

Po ostatnim gwizdku strzeliły szampany, a zespół jeszcze przez wiele minut fetował zdobycie pucharu. Kibice w przypływie pucharowej radości, ufundowali swoim pupilom koszulko z nadrukiem pucharowych zwycięzców! Brawo Ruch brawo Kibice !