PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

"ZAPEK" ZROBIŁ RÓŻNICĘ! DERBY DLA ZDZIESZOWIC! ZOBACZ GOLE!

Od początku derbowego starcia przy Rozwadzkiej Ruch dominował i już do przerwy powinien wysoko prowadzić. Jednak skuteczność u naszych wyraźnie dziś szwankowała i nawet znajdujący się w doskonałych sytuacjach Kubiak ...

... i Sypek nie potrafili trafić do bramki rywala.

Wszystko to za sprawą fenomenalnie dysponowanego dziś Stitou. Ostatecznie pokonał go tuż przed przerwą niezawodny Zapotoczny, który jak się później okazało, ustalił też wynik dzisiejszej konfrontacji.

RUCH ZDZIESZOWICE - STAL BRZEG 3:1 (1:1)

Gole: 1:0 Zapotoczny 41min, 1:1 Cieślik 42min, 2:1 Czapliński 46min, 3:1 Zapotoczny 52min

Ruch: Sochacki - Nowak, Bachor, Kozłowski, Sotor - Zapotoczny, Damrat, Czajkowski, Kubiak (75' Trinczek) - Sypek (80' Nowosielski), Czaplinski (90+4 Pietruszewski).

Stal: Stitou - Maj, Krupnik, Pożarycki, Szubertowski, Chodyga (63' Nowacki), Danielik, Celuch, Cieślik, Żegleń (71' Kulczycki), Stępień (83' Horański).

W 41min na listę strzelców wpisał się Zapotoczny, który na 11 metrze zawinął sprytnie piłkę, a ta po rykoszecie trafia do bramki Stali 1:0!

Chwilę później goście wyrównali. Niegroźny strzał w kierunku naszej bramki odbił się jeszcze od Damrata co zupełnie zmyliło Sochackiego 1:1.

Drugą połowę znakomicie zaczęli zdzieszowiczanie. W 46min Czaplinski dostał precyzyjne podanie na długi słupek gdzie strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Stali - 2:1! Ruch parł do przodu i dopiął swego w 52min, kiedy głową w polu karnym uderzał Sypek, a fenomenalnie interweniował Stitou, do dobitki zdążył jednak Zapotoczny i mocnym strzałem w długi róg podwyższył na - 3:1! Po tym golu nasi nieco spuścili z tonu, co mogło się zemścić w 72min, kiedy to piłka po rykoszecie omal nie zaskoczyła Sochackiego, a chwilę później Celuch w doskonałej sytuacji huknął wysoko nad naszą poprzeczką. Ostatecznie to Ruch zgarnął komplet punktów, na który w pełni zasłużył.