PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

SMUTNY KONIEC JESIENI! WOLSZTYŃSKI ROZBIŁ RUCH!

Wysoką porażką na własnym boisku zakończył nasz zespół rozgrywki rundy jesiennej. Ruch nie zwieńczył golem kilku niezłych okazji na początku spotkania, co skrzętnie wykorzystali rywale, a tak naprawdę jeden z nich, Rafał Wolsztyński. Napastnik zabrzan otwarł i zamknął wynik spotkania już w pierwszej połowie.

RUCH ZDZIESZOWICE – GÓRNIK II ZABRZE 0:3 (0:3)

Bramki: Rafał Wolsztyński 18 (k), 27, 29

Ruch: Sochacki - Nowak, Bachor, Kozłowski, Sotor - Zapotoczny, Niemczyk, Damrat, Kubiak - Sypek, Czaplinski.

Górnik II: Buszka - Gryszkiewicz, Szkudlarek, Olszewski (80' Belica), Surowiec, Kubica, Żagiel (77' Zaradny), Smuga (63' Baran), Wolsztyński (82' Gałązkiewicz), Pawłowski, Kiklaisz.

Ruch rozpoczął z impetem jednak okazje jakie mieliśmy w pierwszym kwadransie gry nie zostały wykorzystane, co zemściło się w 17min. Szybkie wyjście gości i faul Kozłowskiego skutkuje rzutem karnym, który Wolsztyński pewnym strzałem zamienił na gola - 0:1. Stracony gol wyraźnie podłamał naszych, natomiast goście poczynali sobie coraz śmielej co potwierdzili kolejnym trafieniem. W 27min lewym przedarł się Smuga dograł do wbiegającego w pole karne Wolsztyńskiego, a ten uderzył nie do obrony - 0:2. Nasi piłkarze jeszcze nie zdążyli ochłonąć, a już otrzymali kolejny cios. Egzekutorem ponownie był Wolsztyński, który podobnie jak chwilę wcześniej otrzymał podanie z lewej flanki - 0:3. W 39min mógł nas ostatecznie pogrążyć Żagiel, jednak tym razem znakomitą interwencją w sytuacji sam na sam popisał się Sochacki.

Druga połowa nie przyniosła już zmiany rezultatu i pomimo kilku niezłych sytuacji, Ruch ostatecznie w ostatnim jesiennym pojedynku przed własną publicznością, doznał dość bolesnej porażki.