PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

ROLLERCOASTER PRZY ROZWADZKIEJ! RUCH GRAŁ DO KOŃCA i DOPIĄŁ SWEGO!

Niesamowitą huśtawkę nastrojów zafundowali dziś swoim kibicom piłkarze Ruchu. Nasi po trafieniu Czaplińskiego prowadzili już od 4min. Później mogli dołożyć kolejne gole, ale tego nie zrobili, co skrzętnie wykorzystali goście. Agroplon najpierw doprowadził do wyrównania, a od 59 minuty (karny) prowadził już przy Rozwadzkiej 2:1. Kiedy wydawało się, że katastrofa jest nieunikniona, w 73min impuls w postaci gola na 2:2 dał Kozłowski. Podopieczni Ganowicza grali do końca i w doliczonym czasie gry, za sprawą trafienia Kubiaka, ostatecznie dopięli swego.

RUCH ZDZIESZOWICE – AGROPLON GŁUSZYNA 3:2 (1:1)

Bramki: 4min Czapliński 1:0, 31min Pałach 1:1, 59min Mikulski 1:2, 73min Kozłowski 2:2, 90+2 Kubiak 3:2.

Ruch: Sochacki - Nowak, Bachor, Kozłowski, Sotor - Zapotoczny (60' Czajkowski), Niemczyk, Damrat (72' Włodarczyk), Kubiak - Sypek, Czaplinski (90' Kostrzycki).

Agroplon: Rozmus - Słupianek, Czech, Łuczak, Sobczyński - Pałach (76' Tistek), Surowiak, Sobczak, Lewandowski (60' Babiarz) - Elton (55' Kamiński) - Mikulski (72' Zychowicz).

Mecz znakomicie rozpoczęli gospodarze. W 4min prostopadle do wbiegającego w pole karne Czaplińskiego zagrał Zapotoczny, a nasz napastnik w sytuacji sam na sam nie dał szans Rozmusowi – 1:0! Rozgrywający znakomite zawody popularny „Czapla” kilka minut później przymierzył z dystansu, golkiper gości odbił piłkę przed siebie, jednak do dobitki minimalnie spóźniony był Bachor. W 17min kolejną okazję miał Ruch. Tym razem minimalnie obok słupka bramki rywala głową uderzał Kozłowski. Goście w tej fazie gry nie mieli wiele do powiedzenia, ale jedna z nielicznych akcji przynosi im w 31min gola. Pałach płasko uderzył z 16 metrów, a piłka przeszła między nogami Sochackiego i wylądowała w naszej bramce – 1:1.

Bramka wyrównująca wyraźnie uskrzydliła przyjezdnych, którzy na drugą połowę wyszli bardzo zmobilizowani. W 59min Kozłowski ofiarną interwencją w polu karnym zatrzymał strzał zawodnika z Głuszyny, jednak na nieszczęście zrobił to ręką i mieliśmy rzut karny dla gości. Pewnym egzekutorem okazał się Mikulski – 1:2.

Nasi pokazali jednak charakter i po chwili podłamania, w 73min za sprawą Kozłowskiego doprowadzili do wyrównania. Stoper Ruchu dopadł do centry Czajkowskiego i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi gości – 2:2! „Zdzichy” ruszyły do przodu i choć w 90min Sotorowi się jeszcze nie udało (strzelił głową minimalnie niecelnie po dośrodkowaniu Czaplińskiego z lewej strony) to w 3 minucie doliczonego czasu gry oko w oko z golkiperem głuszynian stanął Kubiak, który pewnym strzałem ustalił wynik – 3:2!