PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

ROW RYBNIK ROZGROMIONY !
Kolejny znakomity mecz rozegrał zespół Ruchu, gromiąc Energetyków z Rybnika  4:0 ! Kapitalnie bronił Feć, po którego interwencjach, przyjezdni mogli jedynie załamywać ręce. Kibice opuszczający stadion żałowali tylko jednego, że to już koniec sezonu przy Rozwadzkiej, bo tak fantastycznie grający Ruch, chciałoby się oglądać bez końca.

Ruch Zdzieszowice - ROW Rybnik 4:0 (2:0)

Bramki: 1-Ścisło, 29-M.Kapłon, 69-T.Damrat, 84-Juszczak.

Skład Ruchu: 12-Feć - 13-Jakubczak, 4-Drąg, 17-Żmuda, 15-Sobota - 3-Kiliński (2-Białek 46min), 6-M.Kapłon (10-Juszczak 77min), 19-Ł.Damrat, 20-Rychlewicz (23-Bella 72min) - 9-Ścisło (11-Wolański 67min), 5-T.Damrat.

ROW: Skrocki - Procek, Reclik, Mitura (46' Pacholski), Krzysztoporski - Kasprzak, Dzięgielowski, Żyrkowski, Piełka (78' Kuś) - Szatkowski (62' Jaśkiewicz)

Żółta kartka: 34 min. Kiliński (Ruch)

Kibice Ruchu którzy przybyli na mecz z Rybnikiem, nie zdążyli jeszcze dobrze usiąść na krzesełkach a już mogli się cieszyć z prowadzenia swojego zespołu. Kapitalne podanie w pole karne posłał Mariusz Kapłon, a Ścisło z siedmiu metrów wpakował piłkę do siatki gości 1:0 !

Ruch naciskał i stwarzał sobie kolejne okazje. W 24 min strzałem z woleja próbował Kapłon, ale piłka minęła bramkę. Cztery minuty później, ponownie w roli głównej wystąpił nasz kapitan. Jego płaski strzał z 25 metrów, minął całą linię obrony i wylądował w długim rogu bramki rybniczan 2:0 !

Przewaga gospodarzy była bezdyskusyjna, raz za razem na bramkę ROWu sunęły ataki pomarańczowo-czarnych.

W 39 min uskrzydlony zdobyciem bramki Ścisło, był o krok od zdobycia  trzeciego gola. Wojtek wykorzystał niefrasobliwość obrony przyjezdnych i wyłuskał im piłkę w polu karnym, po czym stanął oko w oko z bramkarzem gości, ale Jego strzał był minimalnie niecelny.

W ostatniej minucie pierwszej odsłony, znakomicie interweniował Feć, który wyciągnął się jak struna broniąc atomowy strzał z jedenastego metra. Jak się później okazało, był to dopiero pierwszy z serii popisów Marcina.

Po przerwie do ataku ruszyli nie mający nic do stracenia przyjezdni. W 51 min groźny strzał z wolnego pewnie złapał Feć. Goście próbowali konstruować akcje, ale były one skutecznie rozbijane przez naszych defensorów. Zespół Ruchu natomiast, wyprowadzał groźne kontrataki, po jednym z nich w doskonałej sytuacji znalazł się Białek, ale jego efektowny strzał nożycami, przeszedł wysoko nad poprzeczką.

W 60 min o krok od zdobycia bramki byli rybniczanie, ale strzał napastnika gości świetnym wślizgiem zblokował Jakubczak. Popis nieporadności bramkarza i obrony ROWu (69min) skrzętnie wykorzystał nasz supersnajper Tomek Damrat, który pięknym strzałem z 16 metrów pokonał golkipera Energetyka 3:0 !

Goście chcieli za wszelką cenę zdobyć bramkę honorową, ale ich strzały pewnie łapał znakomity dziś Feć.

Natomiast HKS wyprowadzał groźne kontrataki. Motorem napędowym był dynamiczny Łukasz Damrat, który po jednym z ataków prawą stroną (84 min), podał precyzyjnie do wprowadzonego po przerwie Juszczaka, a Ten ładnym strzałem pokonał Skrockiego 4:0 !

Ruch wygrywa, Ruch gromi, Ruch jest nie do zatrzymania, aż szkoda że zaraz koniec sezonu, bo z taką grą, to już tylko II liga ! Twierdza została nietknięta w ostatnim starciu przy Rozwdzkiej i oby trwała w tym stanie jeszcze wiele sezonów. Kibice obu zespołów dopisali i stworzyli kapitalną atmosferę na trybunach, dopingując swoje drużyny. Dziękujemy !