PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

SĘDZIA ZROBIŁ RÓŻNICĘ! RUCH TYLKO ZREMISOWAŁ ZE SKRĄ!

To był bez wątpienia najlepszy mecz Ruchu w tym sezonie. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, do którego jednak zupełnie nie dostosował się sędzia Sarżyński. Arbiter z Wrocławia już w pierwszej połowie zasygnalizował, że będzie miał wpływ na wynik i jak się później okazało, faktycznie miał.

RUCH ZDZIESZOWICE – SKRA CZĘSTOCHOWA 2:2(1:1)

Bramki: 1:0 Czapliński 7', 1:1 Nowak 45+1', 1:2 Nowak 54', 2:2 Czapliński 58'

Ruch: Kubik - Nowak, Weremko, Kostrzycki, Kilinski (75' Wolny) - Zapotoczny (69' Włodarczyk), Czajkowski, Damrat, Sotor (86' Pałach), Sypek, Czaplinski.

Skra: Kosut – Mastalerz, Woldan, Błaszkiewicz, Obuchowski – Napora, Ogłaza, Olejnik, Niedbała - Nowak – Rumin (69' Kowalczyk)

Nasi piłkarze od pierwszych minut natarli na faworyta z Częstochowy i już po 7 minutach w pełni zasłużenie prowadzili. Zapotoczny dopadł na lewym skrzydle do podania z głębi pola i wyłożył płasko na 11 metr do Czaplińskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w długim rogu bramki Skry - 1:0! Ruch parł do przodu. W 11min po strzale Czajkowskiego z rzutu wolnego, gości ratuje słupek. Skra wydawała się słaniać na nogach co chcieli wykorzystać piłkarze z Rozwadzkiej ale próby Czaplińskiego i Damrata nie zostały sfinalizowane celnym trafieniem. W 30min do gry postanowił wkroczyć sędzia Sarżyński, który podyktował rzut wolny dla Skry za rzekomą rękę naszego defensora. Świetne uderzenie Napory z 17 metrów ląduje jednak na naszej poprzeczce. Niestety w doliczonym czasie gry tyle szczęścia już nie mieliśmy. Kolejny rzut wolny podyktowany z „kapelusza” świetnym strzałem na bramkę zamienił Nowak - 1:1.

Drugą połowę znów lepiej zaczęli piłkarze ze Zdzieszowic i już w 53min mogli ponownie objąć prowadzenie. Czapliński po świetnej akcji zagrał wzdłuż bramki do Damrata jednak ten był minimalnie spóźniony. Znakomita sytuacja Ruchu zemsciła się momentalnie. Nowak zamknął podanie na krótkim słupku i mieliśmy 2:1 dla Skry. Nasi odpowiedzieli momentalnie. W 58min Kilinski znakomicie odegrał do Czaplińskiego, a ten huknął z 7 metrów wprost w okienko bramki strzeżonej przez Kosuta - 2:2! Ruch złapał wiatr w żagle. W 77min Czapliński odegrał głową na 11 metr do Wolnego, który huknął płasko ale minimalnie obok słupka! Chwilę później (80min) Sotor przeskoczył stopera Skry i uderzył pod poprzeczkę, jednak Kosut znakomitą paradą sparował futbolówkę na rzut rożny. Ostatecznie mecz kończy się remisem 2:2.

Przed spotkaniem kibice w Zdzieszowicach remis brali w ciemno, jednak po 90 minutach mogli czuć się rozżaleni. W dużej mierze za sprawą osoby arbitra z Wrocławia, który myląc się tylko w jedną stronę, wyraźnie "holował" częstochowian. Pokazuje to choćby to zdjęcie, gdzie ewidentnie faulowany jest Sotor, jednak gwizdek arbitra tak w tej, jak i w wielu podobnych sytuacjach, nie wybrzmiał.

Ekipie Skry życzymy oczywiście awansu, jednak takich osób jak Hubert Sarżyński, którzy zniechęcają ludzi do oglądania piłki nożnej, chcielibyśmy oglądać jak najmniej.