PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

SEKUNDY OD PEŁNI SZCZĘŚCIA! DERBY NA REMIS! ZOBACZ GOLE!

Niesamowity bój stoczyli dziś w Brzegu nasi piłkarze. Na początku spotkania do bramki brzeżan trafił Włodarczyk. Później zespół ze Zdzieszowic już tylko bronił tego znakomitego wyniku. Świetnie w naszej bramce spisywał się Sochacki, a kiedy wydawało się, że "Zdzichy" dowiozą zwycięstwo do końca, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę remisu zdobył Celuch.

STAL BRZEG - RUCH ZDZIESZOWICE 1:1(0:1)

Bramki: 3min Włodarczyk, 90+4min Celuch

Stal: Stitou – Żmuda, Sikorski, Kochański (46’ Maj), Jurek – Januszkiewicz(70’ Zalewski), Nowacki, Celuch, Bronisławski, Cieślik (57’ Gajda) – Lipiński.

Ruch: Sochacki - Nowak, Bachor, Weremko, Sotor - Włodarczyk (77' Grądowski), Damrat, Czajkowski, Sypek (78' Wieczorek) - Pałach (47' Wolny, 90+2' Kostrzycki), Czapliński.

Początek dla zdzieszowiczan był wymarzony. W 3min Włodarczyk wyłuskał piłkę obrońcy i stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy, któremu płaskim strzałem nie dał żadnych szans - 0:1! Miejscowi ruszyli do odrabiania strat i już w 8min byli bliscy wyrównania. Strzał Bronisławskiego z linii bramkowej wybił jednak Bachor. I właśnie do tej interwencji najwięcej pretensji mieli po meczu brzeżanie. W ich przekonaniu popularny „Misiek” interweniował za pomocą ręki, ale jak pokazuje video powtórka, to jeśli to zrobił jest mistrzem na poziomie Maradony. Podrażniony wicelider ruszył do natarcia. W 20mi groźny strzał Celucha piąstkował nasz bramkarz. Kolejna akcja (27min) znów zmusiła popularnego „Sochę” do wspięcia się na wyżyny swoich możliwości. Tym razem golkiper Ruchu paruje strzał Bronisławskiego na rzut rożny. W 33min w spojenie słupka z poprzeczką trafił jeszcze Januszkiewicz. Ostatecznie nasi ten napór przetrwali, ale przed nami była jeszcze druga połowa.

Druga odsłona to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy na nasze szczęście razili nieskutecznością. Tuż po wznowieniu gry (46min) z najbliższej odległości do bramki Ruchu nie trafił Lipiński. Rósł napór Stali, której piłkarze praktycznie nie schodzili z naszej połowy. Swoje okazje mieli Gajda, Celuch i Bronisławski jednak albo były one niecelne, albo bronił je znakomity dziś Sochacki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, który miejscowi wydarli nam w ostatniej akcji meczu. Wtedy to Nowacki dośrodkował z rzutu wolnego w nasze pole karne, a Celuch nie miał problemów z umieszczeniem piłki w naszej bramce.