PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

RUCH NADAL ZABLOKOWANY! TYLKO PUNKT Z REZERWAMI GÓRNIKA!

W meczu z rezerwami Górnika zespół ze Zdzieszowic pierwszy wyszedł na prowadzenie, jednak dobrego wyniku pomimo przytłaczającej momentami przewagi nie zdołał utrzymać. Juniorzy Górnika grali bez kompleksów i o mały włos nie sprawili niespodzianki. W 80min bezpośrednio z rzutu wolnego do bramki Ruchu trafił Urynowicz i przy Rozwadzkiej zapachniało sensacją. Na szczęście punkt dla Zdzichów uratował w ostatnich minutach Polak, który strzałem z najbliższej odległości pokonał Szymańskiego.

RUCH ZDZIESZOWICE - GÓRNIK II ZABRZE 3:3(2:1)

Bramki: Czapliński 13min, Rudnik 44min, Polak 87min - Lasik 36min, 68min, Urynowicz 80min.

Ruch: Sochacki, Polak, Bachor, Kostrzycki, Weremko - Rudnik, Damrat, Czajkowski, Kilinski, Sotor - Czapliński.

Górnik: Szymański - Kopia, Knabel, Wajsak, Kulanek (67' Wenglorz) - Bartczuk (75' Joachim), Przybylski, Arcon, Liszka - Urynowicz, Lasik.

Początek spotkania należał do Ruchu, który swoją przewagę potwierdził golem w 13 minucie. Czapliński przedryblował kilku defensorów Górnika i uderzył w długi róg bramki przeciwnika - 1:0!

Gospodarze dominowali i mieli swoje okazje aby podwyższyć wynik. W 16min „szczupakiem” uderzał Sotor, jednak futbolówka przechodzi tuż obok słupka bramki rywala. Kolejna okazja dla Ruchu nadarzyła się w 28min. Wtedy to poprzeczkę zabrzan „ostemplował” Czajkowski, który przymierzył z 18tu metrów w kierunku bramki rywala. Kiedy wydawało się, że nasz zespół lada chwila powyższy wynik, niespodziewanie dobrą sytuację stworzyli sobie goście. W 36min jedną jedyną sytuację Górnika strzałem z najbliższej odległości na gola zamienił Lasik i mieliśmy przy Rozwadzkiej remis - 1:1. Chwilę później płasko tuż przy słupku bramki przyjezdnych przymierzył Damrat, który po kontuzji wrócił do składu Ruchu.

Gospodarze parli do przodu i dopięli swego tuż przed przerwą. W 44min po zagraniu Sotora w pole karne, do bramki Górnika trafił aktywny Rudnik - 2:1.

Druga połowa to nadal przewaga Ruchu, której podopieczni Polaka nie potrafili jednak poprzeć kolejnym golem. Co się nie udało miejscowym skrzętnie wykorzystali goście. W 68min Lasik przy biernej postawie naszej defensywy strzałem z 11 metrów doprowadził do wyrównania - 2:2. Mający w tym spotkaniu 100% skuteczności goście poszli za ciosem. W 80 minucie z rzutu wolnego celnie przymierzył Urynowicz i mieliśmy konsternację przy Rozwadzkiej - 2:3.

Ostatecznie honor pomarańczowo-czarnych ratuje Sebastian Polak, który w 87min skutecznie dobił uderzenie Czajkowskiego - 3:3.