PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

ORZEŁ USTRZELONY !!!
Po bardzo dobrym meczu w wykonaniu Ruchu, obfitującym w mnóstwo sytuacji, wygrywamy ostatecznie najskromniej jak można 1:0 ! Decydujący cios zadał Daniel Rychlewicz, wykorzystując jedenastkę.

Ruch Zdzieszowice - Orzeł Babienica Psary 1:0 (0:0)

Bramka - Daniel Rychlewicz 73 min (karny).

Pierwsza połowa stała pod znakiem zdecydowanej dominacji gospodarzy. Sygnał do ataku w 4 min dał Rychlewicz strzelając obok bramki, chwilę później swoją próbę miał M.Kapłon, ale również się nie wstrzelił. W 16 min podkreślił swoją obecność na boisku maturzysta Tomek Damrat, który przeprowadził ładną akcję środkiem boiska, zakończoną podaniem do Ścisły. Wojtek stanął oko w oko z bramkarzem gości, ale nie zdołał pokonać dobrze dysponowanego dziś bramkarza Orła. Ruch naciskał i zyskiwał coraz większą przewagę, gra z klepki w wykonaniu naszych, wyglądała bardzo dobrze, aż do momentu oddania strzału, wtedy przeszkodą nie do przejścia był golkiper gości Tomasz Masina. Boleśnie przekonał się o tym grający dobre zawody Wojtek Ścisło, który w 22 i 27 min stawał przed kolejnymi okazjami. W pierwszej z nich, otrzymał od egzekwującego korner Mańka precyzyjne podanie na głowę, ale strzał z siedmiu metrów pewnie złapał Masina
.
Druga z sytuacji   była bardzo piękna dla oka, nasze "magiczne"  dziś trio Rychlewicz, Ścisło, T.Damrat, fantastycznie rozklepało obronę gości, ale w ostatniej fazie Ścisło oddał zbyt  lekki strzał.

W 33 min po raz pierwszy groźnie w kierunku naszej bramki uderzyli przyjezdni, lecz piłka poszybowała nad asekurowanym przez Fecia, spojeniem słupka z poprzeczką. Chwilę później ponownie dało o sobie znać "magiczne" trio, wyprowadzając  najładniejszą akcję całego meczu. Wspomniane trio wymieniło serię podań, a w ostatniej fazie Tomek Damrat, będący na jedenastym metrze, próbował wcelować w bramkę Orła, ale na posterunku ponownie był Masina. W 40 min wydawało się, że musi paść bramka. Po ładnej akcji lewą stroną, do dośrodkowanej piłki w polu karnym dopadali kolejno nasi zawodnicy, ale ta jak zaczarowana odbijała się raz od obrony, raz od bramkarza. Ostatecznie przytomnością umysłu wykazał się Mariusz Kapłon oddając techniczny strzał sprzed szesnastki, futbolówka minęła całą defensywę oraz bramkarza i wylądowała na poprzeczce.

Druga połowa powinna zacząć się od zdobycia gola przez Ruch. Błąd przy wybiciu piłki popełnił dotąd nieomylny Masina, do źle odbitej piłki dopadł Ścisło, ale w myśl zasady jak nie idzie to nie idzie, nie wcelował w pustą bramkę. W następnych minutach gra się wyrównała, ale bardziej zdeterminowanym w odniesieniu zwycięstwa zespołem, był Zdzieszowicki Ruch. Punkt zwrotny meczu nastąpił w 73 min, kiedy zawodnik Orła interweniował ręką w polu karnym, sędzia bez wahania wskazał na wapno, a pewnym wykonawcą okazał się Daniel Rychlewicz 1:0 !

Goście natychmiast ruszyli do odrabiania strat, udokumentowali to minimalnie niecelnym strzałem, dwie minuty po stracie gola. Do końca meczu nasz zespół umiejętnie rozbijał ataki przyjezdnych, choć nie brakowało nerwowości na sektorach kibiców Zdzich, kiedy w nasze pole karne wpadały kolejne wrzutki rywali. Wtedy do akcji wkraczał Feć i wszystko było jasne.
Brawa dla naszego zespołu, który długo nie rozpamiętywał nieudanej przebieżki do Bielska - Białej, tylko wyszedł na murawę i ograł Orła Babienica. W zespole widać coraz większy monolit i entuzjazm, który sukcesywnie wtłacza trener Okaj, kolejne mecze będą dawały kibicom ze Zdzich coraz większą satysfakcję, to pewne ! Kibice jak zwykle fantastyczni ! Wielkie, wielkie dzięki dla ludzi, którzy nie szczędzili grosza dla Klubu Kibica, Belu i Maciek zebrali tyle, że wystarczy na oprawy do końca rundy !