PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

Ruch remisuje z BKS

Po niezłym meczu Ruch zremisował z BKS Bielsko-Biała 1-1 kibice jednak smutni opuszczali stadion przy Rozwadzkiej, gdyż była dziś spora szansa na ogranie trzeciej drużyny w tabeli. Znowu zawiodła skuteczność no i strata po raz kolejny bramki po stałym fragmencie. Symptomy lepszej gry było już widać w Radzionkowie i do 70-min meczu z wyżej notowanym rywalem z Bielska to nasz zespół miał przewagę. Ale niestety przewagą optyczną meczu wygrać się nie da a wręcz można go przegrać do czego przy odrobinie pecha mogło dojść.

ZDJĘCIA

Od początku spotkania Ruch ruszył do ataku groźnie strzelali Juszczak oraz Kapłon po dośrodkowaniu Rychlewicza. BKS odgryzał się groźnymi kontrami.Kluczowe momenty pierwszej połowy nastąpiły w 44-min kiedy to najpierw Kiliński dał sobie odebrać piłkę a w pole karne wpadł napastnik gości uderzył mocno lecz na szczęście w słupek.W następnej chwili z błyskawicznym atakiem prawą stroną wyszedł nasz zespół Rychlewicz został sfaulowany w narożniku pola karnego i po "firmowym" rozegraniu wolnego do Kapłona ten ostatni wpakował z 11-tu metrów piłkę do siatki.

Początek drugiej połowy to dwie znakomite sytuacje Juszczaka w 49-min po rykoszecie piłka trafia pod nogi Leszka lecz ten z 8-metrów nie mógł pokonać bramkarza gości. Cztery minuty później po ambitnej pogoni za piłką Wolański podaje Juszczakowi na 11 metr ale ten strzela prosto w bramkarza. Sytuacje mieli jeszcze Tomek i Łukasz Damrat lecz i oni nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji. A jak się nie strzela to się traci i po raz kolejny potwierdziła się ta bolesna reguła. Po jednym z rzutów rożnych BKS zdołał wyrównać i od tego momentu był coraz groźniejszy nasi zawodnicy zdali sobie sprawę z tego że mogą stracić kolejną bramkę i nie atakowali już taką ilością zawodników.
Mimo wszystko myślę że ten mecz to dobry prognostyk na następne spotkania, bo naprawdę sytuacje są brakuje tylko wykończenia.
Godna podkreślenia jest spora frekwencja w KK zaowocowało to fantastycznym dopingiem przez 90-min. Myślę że nikt już nie powie że jak nie idzie drużynie to nie ma kibiców. Brawo kibice !