PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

ZWYCIĘSKI RUCH! KRWIOŻERCZY "ROLO" ZNOWU UKĄSIŁ!
Po słabym meczu z lekkim wskazaniem na Ruch ostatecznie nasi wracają do Zdzieszowic z trzema punktami! Po raz kolejny nie zawiódł Rolo, który strzelił bardzo ważną bramkę dającą zwycięstwo. O wygraną drżeliśmy do końca, gdyż w ostatnich minutach Górnik zepchnął nas do defensywy nie dając dojść do piłki. Kilka razy przed utratą gola obronił nas niezawodny Feć. Po tym zwycięstwie Ruch nie tylko umocnił się na 7. pozycji, ale także zbliżył się do czołówki.
Skomentuj na Forum

GÓRNIK WAŁBRZYCH - RUCH ZDZIESZOWICE 0-1 (0-0)

Bramki: Roland Buchała 64'

Górnik: Damian Jaroszewski, Dariusz Michalak, Michał Łaski, Adam Kłak, Michał Zawadzki, Grzegorz Michalak, Jacek Fojna (59'Kornel Duś) Tomasz Wepa, Daniel Zinke, Roman Maciejak (61'Dominik Janik - 89"Mateusz Sawicki) Adrian Moszyk.

Ruch:
Marcin Feć, Przemysław Bella, Rafał Jakubczak, Tomasz Drąg, Mateusz Bodzioch, Dawid Kiliński (64'Adam Giesa) Mariusz Kapłon, Mateusz Bukowiec, Tomasz Kasprzyk (78'Leszek Juszczak) Leszek Nowosielski (80'Rafał Bobiński) Roland Buchała (70'Marcin Rogowski)

Mecz mógł rozpocząć się znakomicie dla naszych - prawą stroną pociągnął Kasprzyk i dobrze dośrodkował do Buchały, Rolo zdołał uderzyć ale piłka minęła bramkę gospodarzy. W odpowiedzi chwilę później G. Michalak strzela metr od słupka naszej bramki. W kolejnej akcji dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego piąstkuje Feć. W 23. minucie dobre wejście w pole karne i wrzutka Kilińskiego mogła zakończyć się bramką Kasprzyka, ten jednak został uprzedzony przez obrońców. W 27. minucie powinno być 1-0 dla Ruchu. Bardzo dobrym strzałem popisał się Tomasz Kasprzyk, piłka minęła bramkarza miejscowych i odbiła się od wewnętrznej części słupka w taki sposób, że lecąc niemal wzdłuż linii bramkowej wyleciała na róg... Pierwszą z serii świetnych interwencji Fecia zobaczyliśmy w 35. minucie - po uderzeniu z niewielkiej odległości piłkę łapie nasz bramkarz. Tuż przed przerwą groźnym strzałem popisał się Zinke, futbolówka minęła prawy słupek bramki Fecia i wyleciała poza boisko.
Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze. Seria dośrodkowań w nasze pole karne nie przyniosła jednak efektu. W 65. minucie wreszcie doczekaliśmy się bramki dla Ruchu! Na 5. metrze do piłki doszedł Buchała i mimo tego, że był przytrzymywany zdołał oddać strzał na bramkę. Piłka poszła jeszcze po rękach bramkarza i wpadła do bramki!

10 minut później dobrym wyjściem w tempo do piłki popisuje się Rogowski. Będąc jednak w dogodnej sytuacji do strzału zatrzymał się co pozwoliło wrócić obrońcom i stracił piłkę. W odpowiedzi groźnie strzela Zink z 17. metrów, Feć z najwyższym trudem wybija piłkę na rzut rożny. Od tej chwili gospodarze zepchnęli nas głęboko do obrony. Fojna po podaniu Zinke w 86. minucie strzela z 10. metrów, ale znów na posterunku był nasz bramkarz. W doliczonym czasie gry Zinke z 15. metrów próbuję pokonać Marcina Fecia, wiadomo z jakim skutkiem....nasz bramkarz po raz kolejny świetnie broni! W ostatniej akcji gospodarzy przy rzucie wolnym z własnej połowy prawie cały zespół znalazł się w naszym polu karnym. Jednak z dośrodkowaniem poradzili sobie nasi obrońcy i sędzia zakończył mecz, który może nie był porywający, ale po emocjonującej końcówce dał nam upragnione zwycięstwo!