PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

ZWYCIĘSTWO BYŁO BLISKO! PODZIAŁ PUNKTÓW w CHOJNICACH!
Bardzo bliscy wywiezienia 3 pkt z Chojnic byli nasi piłkarze, którzy dwukrotnie obejmowali prowadzenie za sprawą Kasprzyka oraz Bodziocha, jednak ostatecznie nie wytrzymali naporu miejscowych i w końcowych minutach dali sobie strzelić gola wyrównującego. Znakomity drugoligowy debiut między słupkami Ruchu zanotował Mateusz Mika, który pomimo dwukrotnej kapitulacji, był pewnym punktem naszej jedenastki. Po jednej z interwencji popularny "Boa" nie zważając na swoje zdrowie wyciągnął zmierzającą w okienko piłkę, a chwile później trzasnął głową w słupek bramki. Na szczęście kontuzja nie okazała się poważna i Mateusz mógł kontynuować spotkanie.
Skomentuj na Forum

CHOJNICZANKA CHOJNICE - RUCH ZDZIESZOWICE 2:2

Bramki: Kasprzyk 19, Gibczyński 30, Bodzioch 33, Andruszczak - 85

Chojniczanka:
Baran - Andruszczak, Jakosz (57'  Ziemak), Sierant, Mikołajczyk (63' Noga) - Trojanowski, Atanackowić, Parzy, Lenart - Gibczyński (52' Magdziński), Kowal (52' Kaźmierowski). Trener: Grzegorz Kapica.

Ruch: Mika - Bella, Jakubczak, Bodzioch, Bobiński, Kasprzyk (76' Kiliński), Damrat, Bukowiec, Kapłon, Buchała (68' Juszczak), Giesa (82' Rogowski). Trener: Andrzej Polak.

Mecz w Chojnicach lepiej zaczęli miejscowi, którzy najwyraźniej szybko chcieli zatrzeć złe wrażenie jakie pozostawili po ubiegłotygodniowym remisie w Nowym Tomyślu. I w 11 min mogli dopiąć swego. Do dośrodkowania Trojanowskiego dopadł na 5 metrze Kowal, jednak jego strzał ląduje na słupku naszej bramki. Dwie minuty później ponownie groźnie atakuje Kowal, który w sytuacji sam na sam z Miką, musi uznać wyższość debiutującego w II lidze golkipera Ruchu. Jak pokazały późniejsze minuty, nie po raz ostatni. Zdzieszowiczanie na słabą skuteczność miejscowych odpowiadają efektownym golem Kasprzyka (19') który otrzymał precyzyjne podanie od Kapłona i z ostrego kąta wpakował futbolówkę do siatki 0:1! - Faktycznie, moja pozycja nie należała do najłatwiejszych, jednak postanowiłem huknąć z całej siły pod poprzeczkę, bo w przeciwnym wypadku bramkarz Chojniczanki mógł zdążyć z interwencją - analizował na szybko błyskotliwy pomocnik Ruchu. Taki stan rzeczy wyraźnie rozsierdził gospodarzy, którzy skoczyli naszym do przysłowiowych "gardeł". Pod nieobecność kontuzjowanego Drąga "pierwsze skrzypce" w bloku defensywnym "Zdzich" grał Jakubczak i trzeba przyznać, że były to "markowe skrzypce". Popularny "Diabeł" zbierał większość wrzutek atakujących z furią rywali. Napór gospodarzy znajduje swoje uwieńczenie w 31 min, kiedy po mocnym strzale Trojanowskiego, do sparowanej przez Mikę piłki, dopadł Gibczyński i z najbliższej odległości strzelił gola na 1:1. Radość licznie zgromadzonej na stadionie w Chojnicach publiczności, nie trwała jednak długo. W 33 min na lewym skrzydle z obrońcą Chojniczanki zabawił się Kasprzyk, który po serii efektownych zwodów zagrał do Bodziocha, a ten strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Baranowi 1:2! - "Naki" zgrał mi idealnie, więc nie mogłem tego zmarnować - stwierdził nasz młody obrońca - Zakręciłem defensorem miejscowych na tyle skutecznie, że ten miał gwiazdki w oczach (śmiech) - komentował wyraźnie rozluźniony Tomek Kasprzyk. Ten gol podciął skrzydła gospodarzom, którzy nie atakowali już z taką siłą, obawiając się kolejnych ciosów pomarańczowo - czarnych.

Druga odsłona to wyraźnie śmielsza gra piłkarzy ze Zdzieszowic, czego potwierdzeniem była kapitalna akcja Kapłona zakończona minimalnie niecelnym strzałem Bukowca (64').  W 68 min na murawie zameldował się najskuteczniejszy piłkarz Ruchu w ostatnich tygodniach... Leszek Juszczak i już 10 minut później mógł podwyższyć wynik, jednak piłka po strzale naszego napastnika, z wydatną pomocą golkipera miejscowych, przechodzi obok słupka bramki przeciwnika. Na 5 minut przed końcem spotkania chojniczanie dopięli swego. W zamieszaniu przed naszą bramką najwięcej zdrowego rozsądku zachował weteran Andruszczak i efektownymi nożycami doprowadził do wyrównania 2:2. Odpowiedz naszych, podobnie jak przy poprzednich bramkach rywali, mogła nadejść błyskawicznie, jednak akcja Juszczaka z Kilińskim, przynosi minimalnie niecelny strzał tego drugiego (86'). Kolejne minuty to wściekłe ataki gospodarzy, które powinny przynieść efekt bramkowy w 89 min, ale na posterunku był niesamowity dziś Mika, który wyciągnął piłkę zmierzającą w samo okienko bramki Ruchu. Jak się później okazało, ta interwencja naszego młodego bramkarza została okupiona bolesną kontuzją głowy, której Mateusz nie cofnął pomimo nieuchronnego kontaktu z słupkiem - Starałem się jak mogłem, aby w dzisiejszym meczu uratować zespół przed stratą bramki. A jeśli chodzi o moją głowę, to wszystko już chyba OK, choć muszę przyznać, że spotkanie z Chojnickim słupkiem nie należało do przyjemności  - komentował tuż po meczu golkipe Ruchu.