PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY

RUCH REMISUJE W BYDGOSZCZY! NIESAMOWITY "JUCHAS"!
Po przeciętnym widowisku w Bydgoszczy za sprawą bramki Leszka Juszczaka wywozimy cenny remis, który kontuzją okupił Tomasz Drąg brutalnie potraktowany łokciem.

ZAWISZA BYDGOSZCZ - RUCH ZDZIESZOWICE 1:1

Bramki: 1:0 - Okińczyc 30' 1:1 - Juszczak 55'

Zawisza Bydgoszcz:
Zapała - Stefańczyk, Warczachowski, Jankowski, Wasikowski, Wójcicki, Galdino, Maziarz (66' Klofik), Tabaczyński (86' Kot), Okińczyc (78' Bojas), Ślifirczyk (66' Imehh)

Ruch Zdzieszowice:
Feć - Cieślak, (46' Kiliński), Bella, Jakubczak, Drąg (15' Sobota), Bobiński, Kasprzyk, Ł.Damrat, Nowosielski (95' Bodzioch), Buchała (65' Kapłon), Juszczak.

Początek meczu w Bydgoszczy przebiegał pod dyktando miejscowych, a bramka otwierająca wynik wisiała w powietrzu. Nasi bronili się dzielnie, jednak w 15 min tracimy ostoję defensywy - Tomka Drąga, który przy wyjściu do główki, zostaje trafiony łokciem. Zagranie nie wydaje się być dziełem przypadku. W 21 min wytrzymałość naszej poprzeczki sprawdził Stefańczyk i było to ostatnie ostrzeżenie dla naszych piłkarzy, którzy co prawda odpowiedzieli strzałem Łukasza Damrata (26') jednak w 29 min powody do radości mieli gospodarze. Sprytnym strzałem z 16 metrów popisał się Okińczyc i miejscowi objęli w pełni zasłużone prowadzenie. W kolejnych minutach stroną przeważającą był Zawisza, a na zmianę tej sytuacji musieliśmy czekać aż do rozpoczęcia II połowy, kiedy na murawie stadionu w Bydgoszczy zobaczyliśmy zupełnie inny zespół gości.

Zanim rozpoczęła się druga odsłona sobotniego meczu, piłkarze Ruchu długo motywowali się objęci za ramiona. Trudno powiedzieć jakie słowa tam padały. Pewne jest jednak to, że musiały to być mocne słowa i co najważniejsze skuteczne. Nasi ruszyli ostro do przodu, spychając rywali do desperackiej obrony. W 54 min po kapitalnej wrzutce Bobińskiego powinien paść gol wyrównujący, jednak defensorzy miejscowych radzą sobie. Minutę później dał o sobie znać najlepszy zawodnik dzisiejszego spotkania... Leszek Juszczak, który po strzale Buchały zachował się jak rasowy napastnik i znalazł się tam gdzie być powinien, co zaowocowało golem na 1:1! W kolejnych minutach miejscowi pomimo sporego dopingu swoich kibiców, nie byli w stanie poważniej zagrozić naszej bramce, a kiedy nawet im się to udawało, to napotykali na zaporę w postaci Fecia, który grając od 87 min ze złamanym palcem, poczynał sobie znakomicie. Świetnie na prawej flance spisywał się Kiliński, jednak prawdziwym bohaterem potyczki w Bydgoszczy jest Leszek Juszczak, przed którym gospodarze mieli tak wielki respekt, że kryli go w czwórkę, aż do 96 min meczu!