PARTNERZY
PROMUJEMY
KLUB
AKTUALNOŚCI
WŁADZE
STADION
MAPA DOJAZDU
BILETY
HISTORIA
RUCH
SZTAB
TABELA
TERMINARZ
SNAJPERZY
STREFA KIBICA
NAJLEPSZE FOTKI KIBICÓW
GRALI W RUCHU
WYWIADY
KATEGORIE NEWS
O STRONIE
O NAS
REDAKCJA
HISTORIA STRONY
5 LAT SERWISU
ARCHIWUM
TABELE ROZGRYWEK
NAJLEPSI STRZELCY
RELACJE Z MECZY
SPARINGI
TRANSFERY
PUCHAR POLSKI
TWÓJ KANAŁ
KIBICUJEMY


Nawigacja
Artykuły » HKS Ruch Zdzieszowice » HISTORIA KLUBU
HISTORIA KLUBU
W 1946r założony został I Robotniczy Klub Sportowy "Anna", potem była "Unia" a od 1965r HKS "Ruch" Zdzieszowice. Na początku 2011r, na prośbę głównego sponsora (Burmistrz Zdzieszowic), Ruch stał się klubem miejskim, a jego nazwa brzmi obecnie MKS Ruch Zdzieszowice.
W minionych latach było tutaj podnoszenie ciężarów, kolarstwo, karty, piłka nożna kobiet, lekkoatletyka, a nawet boks.


Od początku w klubie królowała jednak piłka nożna, a potem ręczna kobiet. W tej ostatniej dyscyplinie było sporo sukcesów - przez rok seniorki były w I lidze GRUPY B , a przez 8 lat w II lidze i to w czołówce. W latach 70-tych Małgorzata Wieczorek, Brygida Paterok i inne dziewczyny ze Zdzieszowic stanowiły trzon zespołu ówczesnych mistrzyń Polski - Otmętu Krapkowice.


Wierni kibice klubu to emeryci i renciści, są oni zwolnieni z opłacania składek i na imprezy klubowe wchodzą bezpłatnie.
W latach 90-tych prezesem był Jerzy Woźniak - przewodniczący NSZZ Solidarność w naszej koksowni. W młodych latach zawodnik piłki nożnej "Startu" Łódź, a po przyjeździe w 1974r. do Zdzieszowic grał przez jakiś czas w barwach LZS Korona Krępna.


Warto podkreślić, że w latach minionych z okazji "Dnia Piłkarza" w Zdzieszowicach gościły takie kluby, jak Ruch Chorzów, RKS Raków Częstochowa, Polonia Bytom, Zagłębie Sosnowiec.

W tym mieście tradycja grania w piłkę przechodzi z ojca na syna, czego dowodem są rodziny piłkarskie: Bienia, Porada, Kauf, Babac, Błacik, Termin i inni.

W 2007r. zakończył się remont stadionu. Od tej chwili zespół ze Zdzieszowic dysponuje jednym z najładniejszych obiektów na Opolszczyźnie. Idealna murawa z drenażem, oraz kryte trybuny sprawiają że oglądanie meczy jest swoistą ucztą dla kibica.


Do tych wszystkich dobrodziejstw dołączyli także kibice, którzy za sprawą Klubu Kibica, na meczach Ruchu tworzą niepowtarzalną atmosferę. To wszystko sprawia że klimat dla dobrej piłki w Zdzieszowicach jest znakomity!


 Od sezonu 2006/07 Klub objął Krystian Chmiel, od tego momentu Ruch kolejno awansuje do wyższych klas rozgrywkowych, aby ostatecznie w sezonie 2009/10 uzyskać promocję do II ligi zachodniej.


Niespodziewanie w kwietniu 2011r Krystian Chmiel zrezygnował z prowadzenia klubu, a jego miejsce zajął  bliżej kojarzony z Klubem Kibica Ruchu, Robert Barton. O dziwo Barton, oraz jego zarząd złozony z Krzysztofa Frączkiewiczem i Jana Janecko, stworzyli na tyle dobry team, że już kilka miesięcy po objęciu przez nich władzy, Ruch Zdzieszowice dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski, co
jest największym sukcesem w całej historii Klubu.


W artykule wykorzystano fragmenty wypowiedzi niezwykle zasłużonego i oddanego RUCH'owi Zdzieszowice śp. Stanisława Stępień
Kibice oraz członkowie klubu doceniając wkład i dorobek tego wybitnego działacza Ruchu Zdzieszowice, ufundowali marmurową tablicę, która po dziś dziań zdobi budynek ukochanego przez Pana Stanisława klubu.


Copyright © 2013

11,250,201 unikalne wizyty

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.